Ostatni tydzień dla zdolnych sportowców, by ubiegać się o stypendium od mistrzyni paraolimpijskiej Natalii Partyki i sieci Biedronka

16 września 2016

Dotyczy firmy: Jeronimo Martins Polska,

Do 23 września br. zdolni, młodzi sportowcy mogą starać się o stypendia oferowane przez Fundusz Natalii Partyki. Stypendium, w wysokości 10 000 zł, może zostać przeznaczone na dofinansowanie treningów lub startu w zawodach. Pomysłodawczynią Funduszu jest Natalia Partyka, która 13 września br. zdobyła czwarty z rzędu złoty medal paraolimpijski w tenisie stołowym. Podopieczny Funduszu, Bartosz Tyszkowski, został wicemistrzem Igrzysk Paraolimpijskich w pchnięciu kulą.

Stypendia Funduszu Natalii Partyki czekają na sportowców w wieku od 17 do 22 lat, którzy mają sprecyzowane cele sportowe i osiągają dobre wyniki w dyscyplinach indywidualnych lub grach zespołowych, ale z różnych przyczyn mają utrudniony dostęp do profesjonalnego zajęcia się sportem. Stypendium z Funduszu wynosi 1000 zł miesięcznie i jest przyznawane na 10 miesięcy (od listopada 2016 r. do sierpnia 2017r.). Partnerem strategicznym projektu jest sieć sklepów Biedronka. Szczegółowe informacje i zasady udziału w konkursie stypendialnym znajdują się na stronie: http://www.fundusznataliipartyki.pl/konkurs-stypendialny/.

Osiągnięcia podopiecznych Funduszu Natalii Partyki

Celem Funduszu jest inspirowanie młodych sportowców do wytrwałości i walki o swój rozwój. W pierwszej edycji konkursu dwunastu młodych, utalentowanych sportowców otrzymało roczne stypendia w wysokości od 10 do 15 tysięcy złotych.

W wybranej dwunastce znaleźli się m.in. Maria Andrejczyk, która podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro ustanowiła nowy rekord Polski w rzucie oszczepem i jednocześnie uzyskała najlepszy wynik w tym sezonie na świecie. W finale konkursu olimpijskiego zajęła czwarte miejsce.

Na paraolimpiadzie Polskę reprezentują również inni podopieczni Funduszu: Bartosz Tyszkowski, zdobywca srebrnego medalu Igrzysk Paraolimpijskich, w pchnięciu kulą oraz pływak Kamil Rzetelski.