ORLEN pomaga strażakom

27 października 2017

W kolejnej edycji programu pomocy zawodowym i ochotniczym jednostkom straży pożarnych spółki Grupy ORLEN darowizny otrzymało 169 jednostek . Wartość tegorocznych darowizn przekroczyła 1 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na projekty, których celem jest doposażenie jednostek, a tym samy poprawa ich gotowości bojowej i skuteczniejsza pomoc potrzebującym.

Symboliczne czeki zostały wręczone podczas uroczystej gali w Teatrze „Kamienica” w Warszawie. Wsparcia strażakom udzieliły w tym roku PKN ORLEN oraz spółki Grupy ORLEN: ANWIL, ORLEN Upstream oraz IKS SOLINO.

Ochrona zdrowia i życia stanowi jeden ze strategicznych obszarów społecznej odpowiedzialności PKN ORLEN. Spółki Grupy ORLEN stosując najwyższe standardy działania w tym obszarze starają się jednocześnie aktywnie wpływać na ich promowanie i stosowanie w wśród swoich interesariuszy.

– W naszych obiektach stosujemy procedury zgodne z najlepszymi światowymi wzorami, systematycznie szkolimy pracowników, stosujemy najnowocześniejsze i zarazem najbezpieczniejsze technologie produkcji. Wszystko po to, by zapobiegać wypadkom, i aby nasi pracownicy, współpracownicy i klienci, korzystających z naszych produktów byli bezpieczni – powiedziała na spotkaniu Maria Sosnowska, Członek Zarządu ds. Inwestycji i Zakupów PKN ORLEN.

W tym roku PKN ORLEN zaangażował się także w pomoc na rzecz służb z województw kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i pomorskiego, w których sierpniowe wichury i burze poczyniły ogromne zniszczenia. Spółka i korporacyjna Fundacja ORLEN – DAR SERCA przekazały 520 tys. zł na rzecz lokalnych jednostek państwowej straży pożarnej oraz ochotniczych straży pożarnych z województw najbardziej dotkniętych żywiołem.

Wśród gości specjalnych uroczystości obecny był m. in. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski, który po raz kolejny objął patronatem prowadzoną przez Fundację ORLEN – DAR SERCA akcję „NIE DLA DYMU”.  Dzięki niej do Rodzinnych Domów Dziecka i klientów stacji paliw ORLEN trafią czujniki tlenku węgla i dymu.

W kilkunastoletniej historii programu PKN ORLEN oraz spółki Grupy ORLEN i Fundacja ORLEN – DAR SERCA przekazały strażom pożarnym darowizny rzeczowe i finansowe o wartości ponad 10 mln zł.

źródło: materiały prasowe firmy