Ogólnopolska Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem!

18 września 2009

Dotyczy firmy: Danone,

25 i 26 września w ponad 2 000 sklepów na terenie całej Polski odbędzie się Zbiórka Żywności. Na wszystkich, którzy pragną podzielić się posiłkiem z niedożywionymi dziećmi, czekać będzie ponad 30 000 wolontariuszy Banków Żywności. Wspólnie możemy pomóc w realizacji celu programu Podziel się Posiłkiem – przekazaniu miliona posiłków niedożywionym dzieciom!

Jak włączyć się w zbiórkę żywności?

Wystarczy 25 lub 26 września wybrać się do jednego z uczestniczących w zbiórce sklepów, których lista będzie opublikowana na stronach www.podzielsieposilkiem.pl oraz www.bankizywnosci.pl. W specjalnie oznaczonych miejscach będą czekać wolontariusze oraz kosze, do których będzie można włożyć długoterminową żywność (ryż, konserwy, płatki śniadaniowe, mąka, cukier, itp.), która trafi do potrzebujących dzieci.

Ruszyła internetowa zbiórka żywności

1 września ruszyła internetowa zbiórka żywności, która trwać będzie do 26 września. Na stronie supermarketu Piotr i Paweł możemy wejść do sklepu charytatywnego i prosto z biura lub mieszkania zrobić zakupy. Jest to wielka okazja dla tych, którzy nie dotrą do sklepów, w których odbywać się będzie zbiórka. Wszystkie zakupione produkty przeznaczone są dla niedożywionych dzieci, które otrzymają je za pośrednictwem Banków Żywności.

Cieszymy się, że program Podziel się Posiłkiem wpisał się na stałe do kalendarza wielu polskich rodzin, które przychodzą dzielić się żywnością. Jest to wyraz odpowiedzialności za nasze społeczeństwo ze strony dorosłych oraz wielka lekcja dobroczynności dla dzieci, które podchodzą do naszych wolontariuszy wraz z rodzicami – mówi Marek Borowski, prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

Należy również podkreślić rolę wolontariuszy w naszym programie, bez których zaangażowania, zapału i wsparcia nie udałoby się osiągnąć tak wielkich rezultatów. Każdego, kto chce zostać wolontariuszem, zachęcamy do skontaktowania się z lokalnym Bankiem Żywności
– dodaje Marek Borowski.

O tym, że Polacy chcą pomagać świadczą efekty zbiórki z ubiegłych lat

Kolejne edycje programu Podziel się Posiłkiem pokazują, że Polacy chętnie pomagają. W zeszłorocznej edycji Zbiórki Żywności zebrano ponad 360 ton produktów spożywczych. W tym roku uczestnicy Koncertu Gwiazd w Białymstoku, przynieśli ponad 14 ton żywności. To dobry znak przed kolejną ogólnopolską zbiórką i wielka nadzieja dla dzieci,  które czekają na naszą pomoc – podkreśla Przemek Pohrybieniuk, członek zarządu firmy Danone.

Organizatorzy Zbiórki – Banki Żywności oraz partnerzy Danone i Fundacja POLSAT mają nadzieję, że w tym roku uda się zebrać jeszcze więcej żywności i tym samym przekazać dzieciom więcej posiłków.