Ogłoszono nominacje w konkursie Kampania Społeczne Roku 2015

18 kwietnia 2016

Celem corocznego konkursu jest promowanie dobrych praktyk w marketingu społecznym w Polsce. W tym roku do nagrody Kampania Społeczna Roku 2015 jury nominowało 57 kampanii. Laureatów poznamy 23 maja w trakcie uroczystej Gali.

W VIII edycji Konkursu „Kampania Społeczna Roku” nadesłano opisy 86 kampanii w dwunastu kategoriach. Wśród zgłaszających znalazły się firmy, instytucje rządowe, organizacje pozarządowe, agencje reklamowe oraz PR, a także osoby prywatne.

„W tym roku wprowadziliśmy zmiany w systemie weryfikacji zgłoszeń. Nominowane kampanie wybrane zostały w procesie preselekcji – każdą kategorię oceniały grupy składające się z 3-4 jurorów” – mówi Paweł Prochenko, przewodniczący jury w Konkursie Kampania Społeczna – „Kolejne etapy głosowania to oceny indywidualne i obrady jury. Poziom nominowanych kampanii jest wysoki więc  wybór zwycięzców nie będzie łatwy” – dodaje.

Jak co roku najlepszą kampanię zagraniczną w kategorii Świat wybierze międzynarodowe jury, a nominowane kampanie w kategorii „Akcje Zaangażowane Społecznie” wybierali Internauci za pośrednictwem portalu kampaniespoleczne.pl. Wśród kampanii zgłoszonych przez osoby prywatne, największą popularnością cieszyły się kampanie propagujące czytelnictwo książek – „Przeczytam 52 książki w 2015 roku i „Czyta bo ma daleko do domu”. Nominację otrzymały również kampania namawiająca do reagowania podczas napadu lub gwałtu „Możesz to zmienić”, „Śmieci na Wysokości”, czyli warszawska akcja sprzeciwiająca się wywieszaniu reklam wielkoformatowych na budynkach miasta oraz „Regionalny Portal Sportowy Grodzisk Sport News w Grodzisku Mazowieckim”.

Wszystkie zwycięskie kampanie poznamy 23 maja w trakcie uroczystej Gali.

Więcej szczegółów na temat konkursu można znaleźć na stronie: konkurs.kampaniespoleczne.pl.