Kim jesteśmy
Współpraca
Promocja
Baza wiedzy
We wrześniu 2021 r., odbyło się spotkanie z laureatami przyznawanej przez CEMEX nagrody za osiągnięcia naukowo-techniczne. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło w kwietniu br. Zwycięzcami zostali dr Venkatesh Naidu Nerella i dr Daniel Weger z Niemiec. Obaj naukowcy otrzymali to prestiżowe wyróżnienie za przełomowe badania w dziedzinie innowacyjnego druku 3D w betonie. W gronie finalistów znalazło się również dwoje Polaków: dr inż. Ewa Kapeluszna z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i dr inż. Kamil Załęgowski z Politechniki Warszawskiej.
W tym roku międzynarodowe jury zdecydowało się wyłonić dwóch zwycięzców z Niemiec: dr Daniel Weger z pracą „Additive manufacturing of concrete structures with Selective Paste Intrusion” oraz dr Venkatesh Naidu Nerella z pracą „Development and characterisation of cement-based materials for extrusion-based 3D-printing”.
Obie zwycięskie prace konkursowe wyznaczają trendy wykorzystania i dalszej ekspansji druku 3D w betonie, koncentrując się na nowych, bardziej wydajnych i przyjaznych środowisku technologiach.
– Jestem bardzo zadowolony z pierwszej międzynarodowej edycji konkursu „CEMEX Förderpreis Beton Beton Central Europe 2020,” która objęła również Polskę i Czechy – powiedział Rüdiger Kuhn, wiceprezes Pionu Materiały w Europie Centralnej.
To nowe międzynarodowe podejście znalazło również odzwierciedlenie w składzie niezależnego jury, które przyznało nagrodę za rok 2020. Do panelu uczestniczących w obradach jury, dołączyli naukowcy z Polski i Czech. Polskie jury było reprezentowane przez profesor Marię Kaszyńską z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technicznego oraz profesora Jana Deja z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
– Technologie, o których piszą dr Nerella i dr Weger różnią się jednocześnie pod względem zastosowania. Z naszego punktu widzenia, obie prace mają potencjał do wprowadzenia zrównoważonych zmian w konstrukcjach betonowych w perspektywie krótko lub średnioterminowej. Wierzę, że konkurs ten umożliwia również wymianę najlepszych praktyk i wiedzy między środowiskami akademickimi we wszystkich trzech krajach. Przyczyni się to do stworzenia wartości dodanej w sektorze budowlanym w przyszłości – komentuje Michał Grys, Dyrektor Pionu Materiaływ CEMEX Polska.
Förderpreis Beton to nagroda przyznawana przez CEMEX od 1984 roku. Cieszy się ona dużym zainteresowaniem wśród niemieckich technologów betonu. Stanowi również prestiżowe i ważne wyróżnienie w dziedzinie badań nad materiałami budowlanymi. Przyznając nagrodę CEMEX Förderpreis Beton Central Europe, firma CEMEX wspiera rozwój produkcji, przetwarzania i zastosowań betonu oraz konstrukcji betonowych.
Źródło: inf. pras.
Miasto Stołeczne @warszawa PARTNEREM SAMORZĄDOWYM 9. TARGÓW CSR! 🎉 Podczas otwarcia będziemy gościć Karolinę Zdrodowską, dyrektorkę koordynatorkę ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego Urzędu http://m.st. Warszawy. #TargiCSR #Warszawa
Na #TargiCSR można przyjść z dziećmi! Szykujemy dla nich strefę, którą zaopiekuje się Fundacja http://Zaczytani.org. 📚 W programie zajęcia z bajkoterapii i Zaczytana Biblioteka, z której będzie można korzystać na miejscu. Cały program 9. Targów CSR ➡️ https://odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr/program/
🔸 Dlaczego warto pojawić się na 9. edycji #TargiCSR ? 🔸 Podczas wydarzenia zapoznacie się z działaniami #ESG kilkudziesięciu wystawców ❗️ Sprawdźcie wybrane atrakcje PARTNERÓW STRATEGICZNYCH Forum Odpowiedzialnego Biznesu na stoiskach💡http://s.csr.pl/wystawcy