Odpowiedzialni pracodawcy na Targach CSR

Ta informacje została zamieszczona w portalu powyżej 7 lat temu.
Dane w niej opisane i stan prawny, na który się powołuje, mogły się zdezaktualizować.
24 października 2016

17 listopada 2016 roku na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie odbędą się 6. Targi CSR. Będzie to okazja do zapoznania się z ofertą polskich i międzynarodowych firm, realizujących założenia CSR oraz szansa na nawiązanie bezpośredniego kontaktu z odpowiedzialnymi pracodawcami.  Wstęp na Targi jest bezpłatny.

 

Targi CSR to największe wydarzenie związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu w Polsce, organizowane co dwa lata przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Celem wydarzenia jest prezentacja działań i praktyk firm społecznie odpowiedzialnych, a także usług oferowanych w tym zakresie.  Targi to także szansa na poszerzenie wiedzy na temat CSR (ang. Corporate Social Responsibility), spotkanie praktyków i ekspertów, przedstawicieli firm, które, w większości, realizują programy stażowe czy ambasadorskie. Wydarzenie daje, więc możliwość poznania potencjalnych pracodawców lub partnerów do współpracy. Listę wszystkich wystawców można śledzić na stronie internetowej: Targi CSR.

– Targi CSR są dobrą okazją dla młodych ludzi do spotkania i bezpośredniej rozmowy z potencjalnymi pracodawcami, dopytania o ofertę staży i praktyk lub o programy ambasadorskie. Dodatkowe aktywności podejmowane podczas studiów stanowią cenne doświadczenie przy poszukiwaniu pracy. Jego nabycie umożliwia także koordynowana przez FOB Liga Odpowiedzialnego Biznesu (LOB). Podczas wydarzenia będzie można zapoznać się z inicjatywą i porozmawiać z jej koordynatorką. – mówi Justyna Kozera – Wicedyrektorka Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Otwarta przestrzeń do zdobywania wiedzy

6. Targi CSR są wydarzeniem bezpłatnym oraz otwartym dla wszystkich (nie obowiązuje rejestracja). Organizatorzy przewidują różnorodne formy prezentacji zagadnień z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu: część konferencyjna, wywiady/rozmowy na scenie Targów, launch publikacji poświęconej strategii CSR i oczywiście stoiska targowe. Podczas wydarzenia istnieje możliwość spotkania ekspertów z różnych branż, co sprzyjać będzie wymianie doświadczeń i pogłębieniu wiedzy z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.

Tematem części konferencyjnej wydarzenia będzie edukacyjna działalność biznesu. To właśnie podczas Targów po raz pierwszy ogłoszona zostanie lista inicjatyw mających na celu podnoszenie świadomości, edukowanie własnych interesariuszy w takich aspektach jak na przykład zdrowie, bezpieczeństwo, ekologia, rynek pracy, konsumpcja, współpraca z dostawcami, styl życia, kultura, technologia, nauka i rozwój. Lista przygotowywana jest przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i dziennik „Rzeczpospolita”.

Targi będą transmitowane online i obecne w mediach społecznościowych pod hashtagiem #TargiCSR. W ten sposób uczestnicy nie tylko będą na wydarzeniu, ale również w sposób aktywny będą mogli brać udział w części konferencyjnej towarzyszącej Targom.

 

Więcej informacji na temat Targów – LINK