Odbył się 17. Rossmann Run

31 maja 2019

Dotyczy firmy: Rossmann,

Blisko 6 tys. biegaczy wystartowało w Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run, który odbył się 25 maja w Łodzi. To rekord w 17-letniej historii biegu.

Bieg Rossmanna na 10 kilometrów na stałe wpisał się w sportową mapę Łodzi. Stał się jedną z najpopularniejszych „dziesiątek” w Polsce. Trasa przebiegała przez główne ulice miasta m.in.: Piotrkowską, Kościuszki, Politechniki, Żeromskiego, Mickiewicza, Kościuszki, Zieloną, Ogrodową i Radwańską. Rossmann Run to zawody międzynarodowe, w sobotnim biegu startowali zawodnicy z 28 państw.

Jak zawsze na starcie stanęli zarówno zawodowcy, jak i amatorzy. Ci, którzy marzyli o kolejnej „życiówce”, a także ci, którzy po prostu chcieli aktywnie spędzić czas. Nie brakowało osób, które pobiegły w specjalnie przygotowanych przebraniach. Poza klasyfikacją główną zawodnicy rywalizowali w 7 kategoriach wiekowych dla kobiet i mężczyzn, a także 21 kategoriach branżowych. W sumie nagrodzono ponad 150 osób. Niektórzy pracownicy Rossmanna przebiegli bieg główny z wózkami z podopiecznymi Fundacji Dom w Łodzi by wesprzeć osoby niepełnosprawne.

Tydzień wcześniej, 19 maja odbył się Mini Bieg dla dzieci i młodzieży. W zawodach brały udział nawet 3-latki. Najmłodsi mieli do pokonania dystans 200 metrów, a najstarsi nieco ponad 1 kilometr. Cały dochód z imprezy, 15 tys. zł, trafi na konto Fundacji Dom w Łodzi.

Źródło: mat. pras.