„Odbierz sadzonkę!” w Carrefour Wileńska

Ta informacje została zamieszczona w portalu powyżej 7 lat temu.
Dane w niej opisane i stan prawny, na który się powołuje, mogły się zdezaktualizować.
19 kwietnia 2017

Dotyczy firmy: Carrefour Polska,

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi Carrefour, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, we współpracy z SUEZ Polska przygotował dla swoich klientów z Warszawy i okolic „zieloną” niespodziankę. Osoby, które w najbliższą sobotę (22 kwietnia, w godzinach 10.00-15.00) przyniosą do hipermarketu Carrefour Wileńska makulaturę: gazety, pudełka lub inne odpady papierowe, otrzymają za darmo sadzonkę drzewa lub ozdobnej rośliny doniczkowej.

Kampania „Odbierz sadzonkę!” zostanie przeprowadzona na parkingu Galerii Wileńskiej. W najbliższą sobotę będzie tam działać stoisko, na którym będzie można otrzymać za darmo sadzonkę drzewa lub kwiatów doniczkowych. Wystarczy przynieść stare czasopisma, gazety, wydruki, pudełka kartonowe lub inne odpady papierowe. Osoby, które przekażą większą ilość makulatury, dostaną kilka sadzonek.

Makulatura to cenny surowiec, który można poddać recyklingowi nawet 7-krotnie. Dzięki akcji, zebrane zasoby zostaną przetworzone i przywrócone do ponownego wykorzystania.

Działania Carrefour dla środowiska

Carrefour angażuje się w inicjatywy mające na celu propagowanie ochrony środowiska naturalnego wśród klientów i pracowników sieci. W pierwszym kwartale 2017 r. Carrefour zaangażował się w kilka akcji ekologicznych m.in.„Godzina dla Ziemi”, w ramach której wyłączono część neonów i logotypów na elewacji sklepów, zmniejszono oświetlenie sal sprzedaży i magazynów, a także zredukowano wydajność systemów wentylacyjnych. Carrefour przygotował również akcję edukacyjną dla swoich pracowników z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów. W ramach inicjatywy „STOP Deforestacji” sieć handlowa zachęcała do ograniczenia zużycia papieru w miejscu pracy.

Carrefour zobowiązał się do ograniczenia emisji CO2 o 40% do 2025 r. oraz o 70% do 2050 r., w porównaniu z poziomem z 2010 r. Aby tego dokonać, sieć planuje ograniczenie zużycia energii o 30% do 2025 r. Cel ten jest zrealizowany m.in. dzięki zastosowaniu energooszczędnego oświetlenia LED, wprowadzeniu przyjaznego środowisku systemu chłodniczego, wykorzystującego CO2, czy też wymianę starych central klimatycznych na centrale wykorzystujące rekuperację, pompy ciepła i geotermię.

7 praktyk z zakresu ochrony środowiska zostało opublikowanych w tegorocznym raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”.