Ochrona zdrowia pracowników Grupy Amica jako priorytet działań spółki

11 października 2023

Dotyczy firmy: Amica,

10 października obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. To właśnie z myślą o zdrowiu i dobrostanie swoich pracowników, Grupa Amica uruchomiła program AmiCare. Jego nadrzędnym celem jest wsparcie w zakresie dbania o zdrowie psychiczne i fizyczne pracowników, a także kształtowanie zdrowych nawyków.  

– W Grupie Amica, zdrowie psychiczne każdego pracownika i pracownicy jest dla nas istotne. Zaangażowanie w opiekę zdrowotną i psychologiczną to część naszej misji. Pragniemy, aby każdy czuł się komfortowo i miał świadomość, że w każdej chwili, a szczególnie w tych najtrudniejszych, może liczyć na wsparcie ze strony firmy. AmiCare jest właśnie wyrazem naszego oddania i zrozumienia potrzeb pracowników. Rozumiemy, że każdy z nas może napotkać wyzwania, które wpływają na zdrowie i samopoczucie. Chcemy jednak uświadamiać pracowników i mówić o tym otwarcie, aby i oni nie bali się o tym mówić, a co ważniejsze – aby dali sobie pomóc – mówi Maja Rutkowska, Dyrektorka HR Grupy Amica.

Na co dzień Grupa Amica oferuje bezpłatne wsparcie psychologiczne dla pracowników i ich rodzin, które nie jest limitowane. Pierwsze konsultacje terapeutyczne zostały przez spółkę wprowadzone w 2020 roku, podczas pandemii COVID-19. W kolejnych latach, wsparcie psychologiczne było sukcesywnie rozbudowywane. Obecnie, pomoc jest udzielana w trzech gabinetach – we Wronkach, w Szamotułach oraz w Poznaniu. Pracownicy Grupy Amica mogą skorzystać z każdej z trzech lokalizacji albo umówić się na wizytę on-line. Ilość wizyt jest nieograniczona w zależności od potrzeb pracownika. Pracownicy jako pacjenci są anonimowi, a wsparcie psychologiczne, tak jak każda wizyta u lekarza, objęta jest tajemnicą lekarską. Średnia wizyt w miesiącu to około 58 spotkań.

Program AmiCare działa od 2022 roku. W ramach inicjatywy, do tej pory, na terenie spółki przeprowadzono szczegółowe badania kardiologiczne, warsztaty onkologiczne dotyczące raka piersi oraz raka szyjki macicy, badania cytologiczne oraz badania mammograficzne. Od dwóch lat organizowane są również warsztaty rozwojowe dla dzieci i rodziców. Ich głównym celem jest wspieranie rozwoju umiejętności społecznych, emocjonalnych i twórczych oraz szukanie sposobów na udaną komunikację.

Źródło: inf. pras.