Oceń banki po roku pandemii. Głosowanie Złoty Bankier 2021

15 marca 2021

Do 21 marca trwa internetowe głosowanie, w ramach którego klienci mogą oceniać działalność banków w trzech kategoriach. Patronem konkursu „Złoty Bankier” jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a patronem medialny portal Odpowiedzialnybiznes.pl. 

Głosowanie internautów towarzyszy rankingowi Złoty Bankier od samych jego początków. Dawniej było to wyłączne kryterium oceny, od kilku lat – jest jedym z etapów tego złożonego badania.

W ramach przygotowań do finału trwającej 12. edycji rankingu, od 1 do 21 marca br. klienci banków mogą przyłączyć się do internetowego głosowania, pomagając w wyborze najlepszych.

Internauci pomagają wskazać najciekawszy ich zdaniem spot reklamowy banku, najlepszą komunikację w social media oraz akcję związaną ze społeczną odpowiedzialnością biznesu, w ramach trzech kategorii:

  • Najlepszy spot reklamowy (zgłoszenia 8 banków)
    Bank wrażliwy społecznie (rywalizuje 10 kampanii)
    Social media (9 propozycji)

Propozycje swoich działań w tych kategoriach mogły zgłaszać same banki.

Głosy oddane przez klientów banków w tych trzech kategoriach będą stanowiły o finalnej ocenie w 60 proc. Pozostałe 40 proc. to waga głosów oddanych przez Zespół Ekspertów pracujących nad 12. edycją rankingu Złoty Bankier. Grono to zasilą dziennikarze ekonomiczni Bankier.pl i „Pulsu Biznesu”, a także rynkowi eksperci i ekspertki. Wśród nich jest także Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Gdzie zagłosować?

Propozycje banków rywalizujących we wspomnianych trzech kategoriach można obejrzeć na stronie głosowania zlotybankier.pl. Możliwość głosowania zostanie zamknięta 21 marca br. o godz. 23:59.

Wyniki we wszystkich kategoriach 12. edycji rankingu Złoty Bankier, organizowanego przez Bankier.pl i „Puls Biznesu”, ogłoszone zostaną 22 kwietnia.

Źródło: bankier.pl