Objectivity dla Ukrainy

21 marca 2022

Dotyczy firmy: Objectivity,

Objectivity angażuje się w pomoc dla Ukraińcom i Ukrainek, min. udzielając pomocy finansowej oraz wspierając oddolne inicjatywy pracowników_c.

Objectivity przekazało darowiznę na rzecz organizacji wspierającej ukraińskich uchodźców i uchodźczynie. Ponadto, jako partner założyciel fundacji Tech to the Rescue, wsparło finansowo inicjatywę #TechForUkrainie. Objectivity prowadzi również program Start2Help, który pozwala każdemu nowemu pracownikowi przekazać 150 zł ze środków firmy na wybraną organizację charytatywną, w tym Polską Akcję Humanitarną, której celem jest wsparcie dla Ukrainy.

Pomoc w adaptacji

Objectivity jest otwarte na zatrudnienie specjalistów_ek z Ukrainy, oferując im premię relokacyjną w wysokości 7000 zł oraz pomoc agencji nieruchomości w Polsce. Organizowane są również szkolenia i programy przekwalifikowania się na takie technologie jak .NET i Low-Code.

Inicjatywy pracowników

Każda osoba zatrudniona w firmie może wziąć dodatkowe trzy płatne dni wolne od pracy i przeznaczyć je na działalność wolontariacką. Pracownicy angażują się we wsparcie narodu ukraińskiego również indywidualnie, pomagając potrzebującym w transporcie do Polski, goszcząc i przekazując im potrzebne rzeczy, tj. ubrania, meble, produkty higieniczne, żywność. W marcu trwa zbiórka produktów higienicznych dla fundacji Różowa Skrzyneczka, które trafią do ukraińskich kobiet i dziewcząt przyjeżdżających do Polski.

Objectivity uruchomiło również wewnętrzny kanał komunikacji do wymiany i zbierania niezbędnych informacji na temat udzielanej pomocy, aktualnych potrzeb, możliwości transportowych, zakwaterowania oraz wsparcia dla dzieci z Ukrainy. Podczas organizowanych spotkań online, wolontariusze_ki firmy dzielą się swoim doświadczeniem i inspirują innych do działania.

Źródło: mat. pras.