Nowy raport o GOZ: „Potencjał gospodarki obiegu zamkniętego. Wykorzystanie surowców wtórnych przez przedsiębiorstwa produkcyjne”

2 sierpnia 2023

Dotyczy firmy: Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań, Stena Recycling,

Stena Recycling i Rekopol Organizacja Odzysku wraz z Polityką Insight opublikowali raport „Potencjał gospodarki obiegu zamkniętego. Wykorzystanie surowców wtórnych przez przedsiębiorstwa produkcyjne” z wnioskami na temat implementacji założeń gospodarki obiegu zamkniętego oraz szans i ryzyk związanych z wdrażaniem modelu cyrkularnego.

W dzisiejszym świecie wytwarzanie cyrkularnych produktów z materiałów pochodzących z recyklingu czy ponownie wykorzystywanych elementów stało się kluczowym aspektem dążenia do zrównoważonej przyszłości. Wprowadzanie zasad GOZ do przedsiębiorstw wiąże się z wieloma korzyściami. Jednak nadal nie wszystkie firmy decydują się na transformację w kierunku obiegu zamkniętego.

Stena Recycling wraz z Polityką Insight i Rekopol Organizacją Odzysku przeprowadziły badania i stworzyły raport, mający na celu zgłębienie potrzeb, oczekiwań oraz wyzwań dotyczących gospodarki obiegu zamkniętego z perspektywy przedsiębiorców.

Zapraszamy do pobrania opracowania dostępnego na stronie.