Nowy odpowiedzialnybiznes.pl

11 marca 2014

Informacja prasowa
Warszawa, 11.03.2014

Ponad 1200 dobrych praktyk CSR, 150 artykułów eksperckich, ponad 40 publikacji i książek do pobrania, a także liczne recenzje książek, filmy i galerie zdjęć, aktualności CSR z Polski i ze świata można znaleźć w nowej odsłonie portalu odpowiedzialnybiznes.pl, który 11 marca 2014 zaprezentowało Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Nowa odsłona portalu Forum Odpowiedzialnego Biznesu – odpowiedzialnybiznes.pl – poza zmienioną szatą graficzną, charakteryzuje się również bardziej intuicyjną architekturą oraz szeregiem nowych funkcjonalności. W celu zapewnienia łatwego dostępu do wszystkich treści zawartych na stronie rozdzielono dotychczasowe sekcje aktualności, wydarzeń i publikacji w taki sposób, by dostęp do poszukiwanych treści zajmował mniej czasu. Poruszanie się po serwisie ułatwiło również rozwijane menu, które stanowi mapę serwisu. Menu w takiej formie umożliwia przegląd portalu, zapoznanie się z jego zawartością, a dzięki temu wygodniejszy dla użytkownika wybór potrzebnych treści.

Jesteśmy organizacją typu think-and-do-tank, dlatego dzielenie się wiedzą jest dla nas priorytetem. Dzięki nowemu portalowi chcemy w jeszcze atrakcyjniejszy i bardziej intuicyjny sposób docierać do wszystkich internautów zainteresowanych tematyką CSR-u, chcemy być dla nich najpełniejszym i najbardziej wiarygodnym źródłem wiedzy i informacji – mówi Mirella Panek-Owsiańska, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Wśród możliwości jakie daje portal jest Encyklopedia CSR, zawierająca najważniejsze hasła z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Znacznie ułatwiono również wyszukiwanie artykułów, książek i recenzji znajdujących się na stronie dzięki wprowadzeniu podziału tematycznego w sekcji Baza wiedzy.

Dla osób specjalizujących się w zagadnieniach CSR i zrównoważonego rozwoju została zachowana sekcja Kto jest kim w Polskim CSR.

Serwis powstał w oparciu o darmowy CMS, jakim jest WordPress.

Za przygotowanie portalu odpowiadało Laboratorium EE, partner wspierający Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a cześć graficzną opracowała Logotomia.