Nowy nabór do programów edukacyjnych Fundacji Orange

3 kwietnia 2017

Dotyczy firmy: Orange Polska,

Od 31 marca w całej Polsce trwa nowy nabór do bezpłatnych programów Fundacji Orange – MegaMisja i #SuperKoderzy. MegaMisja to pierwszy w Polsce kompleksowy program edukacji cyfrowej skierowany do dzieci w wieku 6–10 lat. #SuperKoderzy to działanie przeznaczone dla dzieci w wieku 9–12 lat, w ramach którego uczą się podstaw programowania i robotyki. Nauka odbywa się na informatyce, na lekcjach przyrody, historii, matematyki, języka polskiego, angielskiego, muzyki i techniki. Firma Orange jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Niemal 80% nauczycieli uważa, że stosowanie technologii sprawia, że nauka staje się bardziej interesująca. Jednocześnie ponad 60% pedagogów zgłasza brak możliwości sfinansowania lekcji z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych (raport: 2016 Digital Education Survey).

MegaMisja to program, który w przyjazny sposób uczy dzieci m.in. bezpiecznego korzystania z internetu, przestrzegania praw autorskich, ochrony własnej prywatności, kulturalnego zachowania się w sieci i współpracy w grupie. Udowadnia on, że edukację cyfrową świetnie można połączyć z zabawą. Dodatkową atrakcją dla dzieci są wizyty ambasadorów Programu w wybranych szkołach – mówi Joanna Wajda-Kurdziel ze świetlicy w Sosnowcu. – Trzeba tu też dodać, że MegaMisja nie jest jedyną aktywnością prowadzoną przez świetlicę i szkołę. Bierzemy także udział w #SuperKoderach, czyli nauce programowania dla najmłodszych. Oba programy są godne uwagi. Dzięki nim rośnie nam pokolenie swobodnie poruszające się w świecie nowych technologii – dodaje.

Korzyści dla szkół

Nauczyciele przystępujący do programu MegaMisja otrzymują dostęp do platformy internetowej, na której mogą znaleźć osadzone w przyjaznej fabule scenariusze zajęć, przeznaczone dla dzieci w wieku 6-10 lat, filmy poradnikowe wprowadzające do tematyki programu, pomysły na rozwijanie cyfrowych kompetencji dzieci. Platforma służy także wymianie doświadczeń z wychowawcami świetlic i nauczycielami w całej Polsce.

Ponadto, w ramach programu MegaMisja Fundacja Orange wyposażyła szkoły w 374 tablety, 382 kreatywne zestawy plastyczne, 302 pakiety książek i gier planszowych oraz w 89 zestawów z zabawkami edukacyjnymi i audiobookami. Placówki biorące udział w #SuperKoderach otrzymują granty na zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych niezbędnych do prowadzenia zajęć. Dwoje nauczycieli z każdej szkoły otrzyma także szkolenie przygotowujące do prowadzenia zajęć oraz wsparcie trenerów przez czas trwania programu.

MegaMisja i #SuperKoderzy wpisują się w podejście playful learning – aktywną zabawę, przy okazji której dzieci uczą się funkcjonowania w cyfrowym świecie. Zarówno z regularnych badań programu, jak i relacji nauczycieli wiemy, że programy nie tylko podnoszą wiedzę dzieci, ale również rozwijają ich kompetencje społeczne, uczą pracy grupowej. Programy funkcjonują obecnie w blisko 380 szkołach, gdzie korzysta z nich około 8000 dzieci.

Edukację cyfrową w szkołach wspiera również Orange Polska. Operator w trzy lata podłączy ponad 4,5 tys. placówek szkolnych do sieci światłowodowej, dając im dostęp do internetu o prędkości co najmniej 100 Mb/s. Będzie to możliwe dzięki podpisanemu niedawno porozumieniu Orange Polska z Ministerstwem Cyfryzacji.
Wszystkie szkoły podstawowe serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w nowym naborze, który trwa do końca kwietnia 2017 r.

Więcej informacji:
www.fundacja.orange.pl
https://megamisja.pl/
http://superkoderzy.pl/

źródło: materiały prasowe firmy