Nowe partnerstwo The Ocean Cleanup i The Coca-Cola Company

15 czerwca 2021

Dotyczy firmy: Coca-Cola HBC Polska, Coca-Cola Poland Services,

Coca-Cola zostaje pierwszym globalnym partnerem wdrożeniowym w projekcie oczyszczania rzek fundacji The Ocean Cleanup. Partnerstwo łączy globalną sieć Coca-Cola z technologią The Ocean Cleanup, wspierając rozwiązania dla 15 rzek na całym świecie, aby zapobiegać przedostawaniu się plastikowych odpadów do oceanów.

The Coca-Cola Company i The Ocean Cleanup ogłosiły, że Coca-Cola zostaje pierwszym globalnym partnerem wdrożeniowym w projekcie oczyszczania rzek fundacji The Ocean Cleanup. Międzynarodową firmę i technologiczną organizację non profit łączy wyjątkowe partnerstwo, którego celem jest powstrzymanie fali plastikowych zanieczyszczeń, które przedostającą się do światowych oceanów, poprzez przechwytywanie ich w rzekach.

Inicjatywa łącząca skalę działalności i globalną sieć Coca-Cola z rozwiązaniami technologicznymi i wiedzą fundacji The Ocean Cleanup pomoże przyspieszyć wdrażanie systemów oczyszczania w piętnastu rzekach na całym świecie w ciągu najbliższych 18 miesięcy, w tym wprowadzenie półautonomicznych, zasilanych energią słoneczną urządzeń Interceptor™ do wyłapywania odpadów z rzek. Celem tej współpracy jest również zaangażowanie i zmobilizowanie zarówno przemysłu, jak i osób prywatnych na całym świecie do zajęcia się problemem zanieczyszczenia plastikiem, wyeliminowania odpadów plastikowych trafiających do oceanów oraz ochrony ekosystemów, gatunków i zasobów wodnych.

– Misją The Ocean Cleanup jest oczyszczenie oceanów z plastiku – mówi Boyan Slat, założyciel i dyrektor generalny The Ocean Cleanup. – Tysiąc rzek przenosi prawie 80% plastiku trafiającego tą drogą do oceanów. Problem jest ogromny i z dnia na dzień narasta, dlatego bezustannie staramy się przyspieszyć nasze postępy. Wśród odpadów, które zbieramy za pomocą naszych systemów oczyszczania, znajdujemy wiele plastikowych butelek, w tym opakowania firmy Coca-Cola. Doceniam to, że jako pierwsi w branży przyłączyli się do naszej misji, w ramach swoich szerszych działań przyczyniających się do zwalczania ogólnoświatowego problemu zanieczyszczenia plastikiem. Naszą intencją jest wyciągnięcie wniosków z tego partnerstwa, które ma potencjał do rozwoju i szybkiego osiągania skali. Dlatego uważam, że jest to dobra wiadomość dla naszych oceanów.

źródło: mat. pras.