Nowe firmy w Programie Partnerstwa FOB

30 marca 2017

Dotyczy firmy: Carrefour Polska, Enea, Fundacja Veolia Polska, IBM Polska, LafargeHolcim,

Carrefour Polska, Enea, Fundacja Veolia Polska należąca do Grupy Veolia w Polsce, IBM Polska sp. z o.o., LafargeHolcim w Polsce przystąpiły do Programu Partnerstwa Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Oficjalne zainaugurowanie współpracy miało miejsce 30 marca br. podczas ogłoszenia Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2016. Dobre praktyki”.

Firmy i organizacje należące do Programu Partnerstwa Forum Odpowiedzialnego Biznesu współdziałają na rzecz rozwoju społecznej odpowiedzialności biznesu w Polsce.  30 marca do tego grona dołączyło 5 nowych organizacji. Z branży handlowej – Carrefour Polska, energetycznej – Enea i Fundacja Veolia Polska należąca do Grupy Veolia w Polsce, technologicznej i IT – IBM Polska sp. z o.o., budowlanej – LafargeHolcim w Polsce.

Bez zaangażowania biznesu rozwój społecznej odpowiedzialności biznesu i budowanie zrównoważonej przyszłości nie są możliwe. Potrzebne jest wsparcie firm , które nie tylko rozumieją samą koncepcję CSR, ale z sukcesem wdrażają ją w strukturach i działają na rzecz jej upowszechnienia w swoim otoczeniu. Bardzo się cieszymy, że grono tych firm właśnie się powiększyło o pięć nowych organizacji. Z równie dużą radością w takim dniu dziękujemy  partnerom Forum, którzy współpracują z nami od wielu lat. Wydarzenie takie jak ogłoszenie Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” jest najlepszą  okazją do przypomnienia wieloletniego, wzajemnego wsparcia – mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna i członkini Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Podczas wydarzenia 30 marca za wieloletnią współpracę z Forum Odpowiedzialnego Biznesu gratulacyjne statuetki odebrały następujące firmy:

  • Citi Handlowy; Coca – Cola Poland; Coca – Cola HBC Polska; Henkel; Procter&Gamble Polska; GSK (10 lat)
  • Fortum Power and Heat Polska; KPMG (5 lat).

Zobacz relację video z wydarzenia (Facebook)

Program Partnerstwa jest głównym przedsięwzięciem Forum Odpowiedzialnego Biznesu, tworzą go firmy – liderzy CSR. Przedsiębiorstwa będące w czołówce swoich branż, ale też odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju w Polsce. To organizacje, które chcą dzielić się wiedzą i zdobywać nowe kompetencje.

Program Partnerstwa to platforma ponad 50 firm i organizacji z różnych branż i regionów Polski, które  łączy potrzeba wspólnego działania na rzecz rozwoju CSR w Polsce. Organizacje te współpracują z Forum Odpowiedzialnego Biznesu i wspierają realizację jego działalności misyjnej. Dzięki ich zaangażowaniu ukazuje się doroczny Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, funkcjonuje portal odpowiedzialnybiznes.pl, możliwe są kolejne edycje programu Liga Odpowiedzialnego Biznesu – popularyzującego  CSR wśród studentów oraz promocja tematu różnorodności w ramach Karty Różnorodności. Tym samym, realnie przyczyniają się do upowszechniania CSR w Polsce.

źródło: informacja własna