Niezwykła trasa koncertowa Santander Orchestra

9 grudnia 2015

Dotyczy firmy: Santander Bank Polska,

Lusławice, Wrocław, Katowice i Warszawa – zdobyte! Santander Orchestra oczarowuje publiczność najważniejszych sal koncertowych w Polsce.

30 listopada Santander Orchestra wyruszyła w długo planowane tournée. Do tej pory odwiedziła już Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach oraz Filharmonię Narodową w Warszawie.

Już pierwszy występ podczas trasy koncertowej przerósł oczekiwania organizatorów projektu. Santander Orchestra zachwyciła publiczność przybyłą na 10-lecie muzycznego centrum w Lusławicach grając pod batutą samego Krzysztofa Pendereckiego. Następny koncert dyrygowany przez charyzmatycznego Johna Axelroda, przedstawił orkiestrę w nowoczesnym brzmieniu.

Przed Santander Orchestra ostatni koncert w tegorocznej edycji projektu – w sobotę wieczorem zagra w spektakularnej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Usłyszeć będzie można m.in. Koncert e-moll op. 11 w wykonaniu Szymona Nehringa, jednego z finalistów tegorocznego Konkursu Chopinowskiego, który wykona

Projekt Santander Orchestra, zorganizowany przez Fundację MyWay, Bank Zachodni WBK oraz Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, już teraz określany jest mianem fenomenu, jako przykład idealnego modelu współpracy biznesu i kultury. Młodzi artyści nie tylko mają możliwość grania z mistrzami w najlepszych salach koncertowych, ale też zyskują wiedzę i rozpoznawalność, niezbędne w budowaniu ich dalszej kariery.