„Niesamowici ludzie” – nowy projekt PKN ORLEN na Facebooku

Ta informacje została zamieszczona w portalu powyżej 11 lat temu.
Dane w niej opisane i stan prawny, na który się powołuje, mogły się zdezaktualizować.
14 grudnia 2012

Dotyczy firmy: Orlen,

Dołącz przypinkę do jednego ze swoich zdjęć na Facebook’u, a ORLEN przeznaczy złotówkę na rzecz wkraczających w samodzielność i dorosłe życie wychowanków Rodzinnych Domów Dziecka! Ruszyła akcja inaugurująca nowy fanpage „Niesamowici ludzie”, którego celem jest stworzenie społeczności  gotowej nieść pomoc innym.

Fanpage „Niesamowici ludzie” to platforma komunikacyjna, której głównym założeniem jest angażowanie społeczności, w niebanalny i przyjazny sposób, do aktywności dobroczynnej, a jednocześnie prezentacja społecznej działalności PKN ORLEN. Projekt inauguruje specjalna aplikacja umożliwiająca użytkownikom dołączenie do swojego zdjęcia przypinki z tytułem profilu. Każda osoba, która zdecyduje się na taki ruch generuje 1 zł, które PKN ORLEN wpłaci na rzecz wsparcia wychowanków Rodzinnych Domów Dziecka wkraczających w dorosłe życie.

Dorastający wychowankowie Rodzinnych Domów Dziecka dzielnie stawiają czoła wyzwaniom związanym z samodzielnością i dorosłością. Są jak tytułowi „Niesamowici ludzie”. Nasza akcja powstała, by poszerzyć świadomość tej niełatwej sytuacji, w jakiej znajdują się zbliżający do pełnoletniości podopieczni oraz okazać im wsparcie – powiedział Leszek Kurnicki, Dyrektor ds. Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej PKN ORLEN. 

Wsparcie Rodzinnych Domów Dziecka jest domeną Fundacji ORLEN – DAR SERCA, która od 11 lat realizuje projekty służące podnoszeniu jakości życia społecznego. Z pomocy Fundacji korzysta obecnie ponad 2000 wychowanków z ok. 270 RDD z całej Polski. Fundacja przekazuje środki na doraźną pomoc, leczenie i rehabilitację dzieci, dofinansowuje naukę i funduje stypendia dla najzdolniejszych uczniów. Wychowankowie i opiekunowie RDD uczestniczą w organizowanym przez Fundację wypoczynku wakacyjnym oraz spotkaniach i szkoleniach.

PKN ORLEN znajduje się w gronie liderów społecznej odpowiedzialności biznesu w Polsce i jest inicjatorem wielu programów edukacyjnych, m.in. „ORLEN. Bezpieczne drogi” czy „Lekcja Chemii”, aktywnie wspiera jednostki Straży Pożarnej, prowadzi mecenat sportowy i kulturalny.

Źródło: Materiały prasowe