Nestlé Polska promuje rozwiązania przyjazne czworonogom poprzez akcję Pet@Work 

9 sierpnia 2017

Dotyczy firmy: Nestlé Polska,

W biurze Nestlé Purina w Warszawie pracownicy w ramach akcji Pets@work mogą do pracy przyprowadzać swoich czworonogów. Nestlé Polska jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

We współczesnych czasach ludziom jest coraz trudniej pogodzić opiekę nad zwierzętami z wymogami codziennego życia. Niestety czasem bezmyślność właścicieli może skutkować tragedią czworonoga, pozostawionego w rozgrzanym, szczelnie zamkniętym samochodzie. W sytuacji realnego zagrożenia, kiedy podczas upału widzimy uwięzionego psa lub kota, służby dopuszczają wybicie szyby. Policja co roku apeluje w mediach o rozsądek i zaznacza, że pozostawienie zwierzęcia w nagrzewającym się, zamkniętym pojeździe może skutkować nawet odpowiedzialnością karną. Jednak równie ważne jak edukacja społeczna są działania przyjazne czworonogom, podejmowane przez firmy. Odpowiedzią na ten problem są powstające w wielu miastach miejsca, takie jak sklepy czy kawiarnie, do których klient bez problemu wejdzie ze zwierzęciem.

Nestle przyłącza się do działań, które mogą ułatwić zwierzętom przetrwanie upałów i w swoim biurze z sukcesem wprowadziła program Pets@Work. W ramach akcji, od marca zeszłego roku do pracy w biurze Nestlé w Warszawie można przychodzić z psami. Pracownicy Purina zgodnie przyznają, że obecność psów w biurze zmniejsza stres i integruje zespół. W biurze na psich pracowników czekają legowiska, miski, a także przekąski i podstawowe akcesoria zoohigieniczne. Działania Nestlé wpisują się w wartości firmy oparte na szeroko rozumianym szacunku do ludzi i zwierząt i wynikającym z niego przekonaniu, że pielęgnowana, silna więź ludzi ze zwierzętami przynosi wiele korzyści obu stronom. Zwierzęta pozytywnie wpływają na stosunki między współpracownikami.

źródło: materiały prasowe firmy