Narodowe Czytanie Raportu Klimatycznego. Jak się zaangażować?

10 września 2021

ASZdziennik, który na co dzień pisze satyryczne treści postawił na naprawdę poważny temat i zorganizował… Narodowe Czytanie Raportu Klimatycznego.

– Rozejrzeliśmy się dookoła i doszliśmy do wniosku, że warto głośno przeczytać wyjątkowy tekst – najnowszy Raport Klimatyczny przygotowany przez IPCC. Być może jest to najważniejszy tekst, jaki obecnie istnieje. Bez jego zrozumienia i wprowadzenia w życie niezbędnych zmian, nie zostanie nam i naszym dzieciom wiele czasu na to, żeby się jeszcze trochę z czegoś pośmiać, a bardzo byśmy chcieli. Zachęciliśmy do udziału w tej akcji naszych przyjaciół – przeróżnych ludzi, którzy zajmują się przeróżnymi rzeczami, mają przeróżne poglądy i spojrzenie na rzeczywistość, ale przecież wszyscy razem funkcjonują tu gdzie my, więc w ważnych sprawach mówimy jednym głosem. Chcemy, żeby ten raport przeczytało i zrozumiało jak najwięcej ludzi. To jest ASZdziennik, ale tym razem wszyscy jesteśmy bardzo poważni, bo to bardzo poważna sprawa – opowiada Jakub Smaga, szef serwisu ASZdziennik.

Jak wziąć udział w projekcie? Wystarczy przeczytać wybrany fragment raportu, nagrać video i podzielić się ze swoimi znajomymi, tagując #ASZklimat. Szczegóły na aszklimat.pl >>

Źródło: aszdziennik.pl