Nagrody w IV edycji konkursu dla dziennikarzy „Tak! Pomagam” zostały wręczone

23 listopada 2012

Dotyczy firmy: Provident Polska,

22. listopada na Uniwersytecie Warszawskim odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w konkursie dla dziennikarzy „Tak! Pomagam”. Organizatorem IV edycji konkursu jest Provident Polska oraz Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu.  Wśród nagrodzonych znaleźli się dziennikarze między innymi z TVN, Forbes, Gazety Wyborczej czy Polskiego Radia.

Uroczystość po raz pierwszy odbyła się na Uniwersytecie Warszawskim we współpracy z Instytutem Dziennikarstwa. Nagrody zostały wręczone w trzech kategoriach: prasa i internet, radio, telewizja.

W kategorii prasa i internet nagrodę otrzymali: Małgorzata Smolińska z Gazety Wyborczej za artykuł „Nie mogę patrzeć, jak wracają” (I miejsce), Magdalena Krukowska z magazynu Forbes za artykuł „Profesjonaliści non profit” (II miejsce), Iza Bednarz z Echo Dnia Kielce za artykuł „Razem ratują ten świat” (III miejsce).

W kategorii radio nagrodę otrzymali: Monika Hemperek z Radia Lublin za materiał „Wolontariuszki” (I miejsce), Katarzyna Michalak również z Radia Lublin za materiał „O dwóch takich, co zrobili kino” (II miejsce), Marta Rebzda ze Studia Reportażu Polskiego Radia za materiał „Matka Helena z Białorusi” (III miejsce). Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Dariusz Bugalski z Programu III Polskiego Radia (Klub Trójki).

W kategorii telewizja nagrodę otrzymali: Grzegorz Kuczek z TVN Uwaga za materiał „Bezdomność – wybór czy konieczność?” (I miejsce), Marta Łaźniowska z TVP Szczecin za materiał „Misjonarz” (II miejsce), Bożena Klimus z TVP Katowice za materiał „Na początku był gruz” (III miejsce). Wyróżnienie otrzymała Dorota Kuc
z TVP Białystok za materiał „Tlen dla Damiana”.

Poziom tegorocznego konkursu był naprawdę wysoki. Wszystkie 84 nadesłane materiały reprezentowały bardzo dobry warsztat dziennikarski. Mieliśmy poważny problem, by wyłonić laureatów w poszczególnych kategoriach. Cieszy nas, że konkurs nadal budzi duże zainteresowanie wśród dziennikarzy” – mówi Piotr Janiszewski, organizator konkursu i członek jury z firmy Provident Polska.

„Przedstawianie tematyki wolontariatu w mediach nie należy do zadań łatwych. W dzisiejszych skomercjalizowanych czasach trudno jest zachęcić odbiorcę do chwili refleksji i pochylenia się nad tematami pokazującymi pomoc innym. Gonimy za sensacją, skandalem, zapominając o podstawowej wartości, jaką jest niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. Z tym większą radością witamy kolejne zgłoszenia w konkursie” – mówi Dariusz Pietrowski z Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu.

W jury konkursu po raz kolejny zasiedli Barbara Falandysz – prawnik, mediator, członek założyciel polskiego oddziału UNICEF-u, Dariusz Pietrowski ze Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu, redaktor Agnieszka Jasińska, laureatka poprzedniej edycji konkursu w kategorii prasa i internet oraz Piotr Janiszewski z Provident Polska. Uroczystą galę poprowadził dziennikarz radiowej Czwórki, Patryk Kuniszewicz. Podczas uroczystości ogłoszony został również konkurs dla studentów Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych „Tak! Pomagam – Włącz się w wolontariat”. Ma on promować ideę wolontariatu wśród studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Nagrodą dla autora najlepszego materiału będzie 6-tygodniowy, płatny staż w miesięczniku Press.

Konkurs dla dziennikarzy „Tak! Pomagam” jest częścią projektu promującego idę wolontariatu przez firmę Provident Polska. Program wolontariatu pracowniczego „Tak! Pomagam” to 1300 wolontariuszy, 302 zrealizowane projekty i niemal milion złotych przeznaczonych przez firmę na ten cel. Pracownicy firmy w wolnym czasie, z własnej inicjatywy, pomagają remontować świetlice środowiskowe, porządkują place zabaw, opiekują się niepełnosprawnymi, organizują wycieczki i zajęcia w domach dziecka. Wszystkie te aktywności są możliwe przy wsparciu zarządu firmy Provident Polska.

Źródło: Materiały prasowe