Na czym polega odpowiedzialność biznesu? 5. Targi CSR

20 marca 2014

Informacja prasowa, Warszawa 20.03.2014

Co robi biznes, aby być odpowiedzialny? Jak może chronić środowisko i wspierać społeczności lokalne? Jakie innowacyjne rozwiązania i projekty podejmują firmy i organizacje? Jak poznać, która firma postępuje uczciwie i transparentnie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz na 5. Targach CSR, organizowanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, które odbędą się 1 kwietnia 2014 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Dla wszystkich zwiedzających wstęp wolny.

Podczas tegorocznych 5. Targów CSR ponad 50 wystawców zaprezentuje swoje projekty ekologiczne, wolontariackie oraz programy zaangażowania społecznego. Obecni na wydarzeniu przedstawiciele firm z branż m. in. FMCG, finansowej, budowlanej czy farmaceutycznej, a także organizacje pozarządowe i instytucje, przedstawią swoje dotychczasowe i planowane działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, a także przybliżą uczestnikom spotkania znaczenie CSR w ich organizacjach. Dzięki temu zwiedzający będą mogli dowiedzieć się, jak biznes rozumie swoją odpowiedzialność za ludzi i środowisko.

Duży wybór materiałów i publikacji, konsultacje z ekspertami, różnorodność usług z obszaru CSR dla biznesu, najnowsze narzędzia do budowania kultury etycznej w miejscu pracy oraz konkursy z nagrodami i liczne niespodzianki – wszystko to czeka na uczestników wydarzenia. Dodatkowo, zwiedzający będą mogli wziąć udział w warsztatach z sitodruku, zbadać wiek serca oraz uzyskać informacje na temat bazy dawców szpiku kostnego i odbyć podstawowe szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej.

5. Targi CSR zostaną otwarte o godzinie 10.00 przez wicepremiera, ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego oraz Mirellę Panek-Owsiańską, Prezeskę Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Punktem kulminacyjnym targów będzie ogłoszenie wyników Raportu „Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2013. Dobre Praktyki”, przedstawiającego zbiór dobrych przykładów działań CSR wdrażanych przez polski biznes w minionym roku. W trakcie spotkania rozstrzygnięty zostanie także konkurs „Pióro odpowiedzialności” kierowany do dziennikarzy i ekspertów, propagujących ideę społecznej odpowiedzialności biznesu. Całość wydarzenia będzie można śledzić na żywo w uruchomionej tego dnia TV CSR dostępnej m. in. na stronach: odpowiedzialnybiznes.pl, targiCSR.pl i biznes.pl. Tematami przewodnimi będą: zrównoważone miasta oraz CSR w branżach.

– Organizacja tak wielkiego wydarzenia jak Targi CSR jest dla nas wciąż wyzwaniem, ale również  wielką przyjemnością płynącą z możliwości współpracy z firmami, organizacjami świadomymi swojej odpowiedzialności za wpływ na ludzi i środowisko. Wspólnie z nimi chcemy pokazać, co możemy robić wspólnie, aby nasz świat był bardziej zrównoważony – mówi Mirella Panek-Owsiańska, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Targi CSR są bezpłatne dla uczestników i uczestniczek oraz otwarte (nie obowiązuje rejestracja) dla różnych grup odbiorców: przedstawicieli/ek firm zainteresowanych rozwijaniem i wdrażaniem rozwiązań z zakresu CSR, dziennikarzy, konsumentów, studentów, przedstawicieli/ek organizacji pozarządowych, osób zainteresowanych tematem zrównoważonych miast oraz wszystkich, którym bliska jest odpowiedzialność społeczna i zrównoważony rozwój.

Partnerzy branżowi: Polpharma SA, Provident Polska, Tesco Polska, Unilever Polska

Partner: CEMEX Polska

Patroni honorowi: Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Środowiska, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, UN Global Compact

Patroni: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Pracodawcy RP, Belgijska Izba Gospodarcza, British Polish Chamber of Commerce, Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa w Polsce, Polsko-Szwedzka Izba Gospodarcza, Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza, Instytut Badań Przestrzeni Publicznej, Warsaw Press, Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce

Partner medialny: Rzeczpospolita

Patroni medialni: Biznes.pl, Wprost, Press, PAP Biznes, GazetaPraca.pl, Radio PIN, BIZON – Biznes Odpowiedzialny i Nowoczesny, Odpowiedzialny Biznes – Kompendium CSR, Personel i Zarządzanie, Ekologia i Rynek, As Biznesu, CR Navigator, Galerie Handlowe, PRoto.pl, ngo.pl, kampaniespoleczne.pl, dlaStudenta.pl

Branżowi patroni medialni: e-biurowce.pl, Poradnik Handlowca, Wiadomości Handlowe