Modnie w słusznej sprawie. Ubrania „Cotton made in Africa” w nowej kolekcji Tchibo

9 czerwca 2011

Dotyczy firmy: Tchibo,

Już ponad 3 lata Tchibo wspiera inicjatywę „Cotton made in Africa” fundacji Aid by Trade. Od wtorku, 14 czerwcu, w sklepach Tchibo oraz w e-sklepie tchibo.pl dostępna jest kolekcja „Królestwo barw”, w której znajdują się m. in. ubrania z afrykańskiej bawełny sygnowanej logo „Cotton made in Africa”. Każdy, kto kupi produkty oznaczone logo projektu przyczynia się do poprawy warunków życia afrykańskich rolników i ich rodzin.

Celem działań realizowanych w ramach projektu „Cotton made in Africa” jest pomoc afrykańskim plantatorom bawełny i ich rodzinom w osiągnięciu pełnej samodzielności w produkcji wysokiej jakości bawełny, przyjaznej dla środowiska naturalnego i społeczeństwa. Liczne szkolenia dotyczące wydajnych metod uprawy pozwalają plantatorom produkować większą ilość bawełny i tym samym zwiększyć ich dochód. Jest to szczególnie istotne, biorąc pod uwagę fakt, że dla ponad 20 milionów mieszkańców Afryki uprawa bawełny stanowi główne i często jedyne źródło dochodu.

W 2010 roku, ramach inicjatywy „Cotton made in Africa” Tchibo zaangażowało się w projekt szkolny w Beninie, którego celem jest poprawa szkolnej infrastruktury i jakości nauczania w tej zachodnioafrykańskiej republice, zaliczanej do najbiedniejszych regionów świata. Do 2013 roku w sześciu gminach, powstaną nowe szkoły i stołówki, a w dziesięciu już istniejących placówkach zostanie podłączona elektryczność lub systemy fotowoltaiczne.

Projekt „Cotton made in Africa” realizowany jest przez fundację Aid by Trade, założoną w 2005 roku. Tchibo przystąpiło do inicjatywy w 2008 roku i należy do największych na świecie odbiorców bawełny, sygnowanej logo „Cotton made in Africa”. Ponadto jest jednym z członków komitetu doradczego fundacji.

Kolekcja „Królestwo barw” to wyjątkowa kombinacja letnich ubrań i gustownych dodatków, które można ze sobą łączyć na wiele sposobów. W skład kolekcji wchodzą koszulki, sukienki, swetry, spodnie, szorty, topy oraz tuniki, a także akcesoria i biżuteria. Wszystko to w trzech najmodniejszych stylach sezonu – orientalnym, egzotycznym oraz zwierzęcym. Kolekcja „Królestwo barw” dostępna jest w czerwcu, w sklepach Tchibo w całej Polsce oraz w e-sklepie tchibo.pl.

Źródło: Materiały prasowe