Miejskie lodowisko, zawody w curlingu, multimedialna choinka, muzyka na żywo. Ruszył Zimowy Plac Defilad

30 grudnia 2015

Dotyczy firmy: RWE,

Przy Trybunie Honorowej przed Wejściem Głównym do Pałacu Kultury i Nauki rusza na dniach miejskie lodowisko na świeżym powietrzu. Od grudnia do marca działać będzie przy nim także przyjazna wielopokoleniowym uczestnikom strefa kulturalno-sportowo-rozrywkowa.

Lodowisko na Placu Defilad my być przede wszystkim otwartą przestrzenią dla mieszkańców Warszawy. Będzie czynne codziennie od godz. 10.00 do 21.00 (z przerwami na czyszczenie tafli lodu).

– To była dla nas naturalna  decyzja, aby po sukcesie drugiego, letniego sezonu otworzyć dla mieszkańców przestrzeń Placu Defilad zimą i pokazać, że może być ona atrakcyjna również w mroźne dni.  Chcemy, by była miejscem wspólnej zabawy i dobrych doświadczeń, wyjątkowym punktem na mapie naszego miasta odwiedzanym przez całe rodziny – od najmłodszych do seniorów. – powiedział Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Podstawowym celem działań będzie stworzenie odpowiedniej atmosfery – muzyka, światło i wizualizacje zapewnią bywalcom lodowiska komfort i przyjemność zimowego relaksu. Lodowisko ma być także pretekstem do promocji sportów zimowych. Organizatorzy wspólnie m.in. z klubami łyżwiarstwa figurowego i curlingu oraz uczniowskimi klubami hokejowymi, będą pokazywać, jak można aktywnie spędzać czas zimą. Powstaną otwarte szkółki, w których chętni będą mogli poznawać kolejne techniki sportowe. Wśród atrakcji przewidziane są także nocne jazdy na łyżwach.

– Oprócz otwartego dla mieszkańców lodowiska i wydarzeń skoncentrowanych wokół sportów zimowych chcemy zaprosić warszawiaków do zimowej strefy kultury. Weekendowe sety dj’skie, koncerty w pawilonie i pokazy filmów uzupełnią ofertę sportową, zapewnią też propozycję dla opiekunów dzieci bawiących się na lodowisku. Atrakcje urozmaici ustawiony przy lodowisku fotomat, który pozwoli nam stworzyć także serię miejskich zimowych pocztówek z Pałacem Kultury w tle – dodała Marta Bartkowska lider projektu Plac Defilad.

12 grudnia w ramach akcji organizowanej przez RWE pod hasłem „Świąteczna Moc Dobrej Energii” na Płycie Głównej Placu Defilad nastąpiło oficjalne uruchomienie 22-metrowej multimedialnej choinki.

Główny punkt programu stanowił świąteczny trójwymiarowy mapping Choinki oraz występ Grupy Wokalnej Pałacu Młodzieży. Goście mogli rozgrzać się zimową herbatą i grzanym winem.

Ta artystyczna instalacja uzupełnia świąteczny krajobraz Warszawy. Wyświetlane na choince animacje wzbogacą także zdjęcia-bombki gości Placu, które można wykonać na miejscu. W sieci udostępniony został także specjalny szablon choinki, w który każdy może wpisać swój własny wzór i złożyć świąteczne życzenia swoim bliskim. Część nadesłanych prac będzie sukcesywnie wyświetlana na Placu. Interaktywną choinkę dobrą energią zasila RWE Polska.

Na Placu Defilad uruchomiona została również specjalna „Strefa Dobrej Energii”, w której mieszkańcy stolicy mogą skorzystać z wielu atrakcji. Jedną z nich jest GIF-budka, z której animacje wyświetlane są na Multimedialnej Choince RWE oraz przesyłane pod wskazane adresy e-mail. Stworzoną przez siebie grafikę i życzenia dla najbliższych można także umieścić na Choince za pośrednictwem aplikacji udostępnionej na stronie www.DobraEnergiaNaSwieta.pl oraz na profilu RWE Lab na Facebooku. Codziennie w godzinach 15.00-23.00 pod tym samym adresem prowadzona będzie relacja na żywo ze „Strefy Dobrej Energii”, podczas której na choince widoczne będą przesłane grafiki i życzenia.

Goście Strefy mają także możliwość bezpłatnego naładowania smartfonów i tabletów na energetycznej ławeczce RWE oraz skorzystania z bezpłatnej strefy Wi-Fi.

Multimedialna Choinka RWE, łącząc tradycję z nowoczesnością, odzwierciedla charakter współczesnej Warszawy i pozytywnie wpisuje się w krajobraz miasta.powiedział Janusz Moroz, Członek Zarządu ds. Handlu, RWE Polska. – Mamy nadzieję, że Strefa Dobrej Energii RWE będzie ulubionym miejscem spotkań mieszkańców stolicy w okresie świątecznym” dodał.

Interaktywna Choinka na Placu Defilad zyska po Świętach sylwestrowo-noworoczną odsłonę i funkcjonować będzie do 3 stycznia 2016 roku.

Akcja „Świąteczna Moc Dobrej Energii” podsumowuje realizowaną przez cały rok kampanię „Dobra Energia RWE”.

Zależy nam, by idea lodowiska oraz świątecznej choinki pod Pałacem Kultury i Nauki zostały zrealizowane na najwyższym poziomie, by warszawiacy tłumnie i rodzinnie odwiedzali zimową odsłonę atrakcji Placu Defilad. Chcemy, by Plac był miejscem wspólnej zabawy i dobrych doświadczeń. Chcemy również, by z Warszawy popłynęły zdjęcia kolejnego mądrze zorganizowanego fragmentu nowoczesnego miasta przyjaznego mieszkańcom – powiedział Jarosław Jóźwiak, prezydent Warszawy.

Źródło: Materiały prasowe