MANIFEST #OnlyOneEarth w obronie naszej Planety

5 lipca 2022

Dotyczy firmy: BNP Paribas Bank Polska, Carrefour Polska, ERGO Hestia, Fundacja Veolia Polska, IKEA, Kompania Piwowarska, Santander Bank Polska, Stena Recycling,

Centrum UNEP/GRID-Warszawa zaprasza instytucje i organizacje do podpisania i wsparcia „Manifestu #OnlyOneEarth w obronie naszej jedynej planety!”, przygotowanego z okazji międzynarodowych obchodów Światowego Dnia Środowiska.

Wśród partnerów inicjatywy znaleźli się m.in. partnerzy strategiczni Forum Odpowiedzialnego Biznesu: BNP Paribas, Carrefour, ERGO HESTIA, Fundacja Veolia, IKEA, Kompania Piwowarska, Santaner, Stena Recycling. Manifest podpisał również FOB jako stowarzyszenie aktywnie angażujące się na rzecz działań prowadzonych przez ONZ w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu.

Podpisz „Manifest #OnlyOneEarth w obronie naszej jedynej Planety!”.

– Chociaż wielu z nas podjęło już wysiłek na rzecz ratowania klimatu Ziemi, obecna sytuacja nakłada obowiązek działania na każdą osobę. Potrzebujemy już teraz, szybko i na dużą skalę, wprowadzenia energii odnawialnej i zakończenia wszelkich subsydiów na paliwa kopalne. Solidne fundamenty dla transformacji w kierunku gospodarki zeroemisyjnej i świata bez wojen wymagają zadbania w trybie pilnym o sprawiedliwość klimatyczną, rozpoczęcia globalnego procesu odtwarzania zniszczonych ekosystemów, a także powstrzymania wszelkiej przemocy – głosi Manifest.

Pobierz MANIFEST ONLY ONE EARTH

Źródło: https://dlaplanety.pl/

Pliki do pobrania:

MANIFEST ONLY ONE EARTH