Małe kroki, wielkie zmiany

Ta informacje została zamieszczona w portalu powyżej 8 lat temu.
Dane w niej opisane i stan prawny, na który się powołuje, mogły się zdezaktualizować.
27 kwietnia 2016

Responsib’ALL Day to globalna inicjatywa Grupy Pernod Ricard, która opiera się na przekonaniu, że wszyscy pracownicy firmy powinni być zaangażowani w działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.

Tegoroczna, szósta już edycja tej akcji w Polsce, będzie miała na celu wsparcie społeczności lokalnych, tym razem, w Warszawie i w Zielonej Górze. Już 2 czerwca pracownicy firmy dokonają rewitalizacji ogrodów, należących do Domów Pomocy Społecznej znajdujących się w tych miastach.

Aby zebrać fundusze na materiały niezbędne do przeprowadzenia renowacji, osoby zatrudnione w Wyborowa Pernod Ricard przystąpiły do akcji „zbierania kroków”. Tylko od nich zależy, jak dużo materiałów potrzebnych do odnowienia ogrodów uda się zdobyć.

Jeden krok może mieć ogromne znaczenie

Tegoroczna edycja Responsib’ALL Day w Polsce rozpoczęła się 8 kwietnia. Jej celem jest wsparcie społeczności lokalnych w miejscach, gdzie firma prowadzi swoją działalność. W tym roku pracownicy Wyborowa Pernod Ricard będą pomagać mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” w Warszawie i Domu Pomocy Społecznej Dla Kombatantów im. Jana Lembasa w Zielonej Górze.

Aby tego dokonać, osoby zatrudnione w firmie stanęły przed niecodziennym wyzwaniem. Każdego dnia pracownicy Wyborowa Pernod Ricard „zbierają” kroki, które następnie zostaną wymienione na sprzęty potrzebne do rewitalizacji ogrodów wokół Domów Pomocy Społecznej i dostosowania ich do potrzeb mieszkańców. Liczenie kroków odbywa się za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfon lub tzw. „krokomierza”. Im więcej kroków, tym więcej uda się zdobyć materiałów, dzięki którym pracownicy Wyborowa Pernod Ricard będą mogli wesprzeć społeczności lokalne. Każdy z sześciu tygodni trwania akcji dedykowany jest zbieraniu funduszy na określony cel, np. zakupu roślin ozdobnych albo mebli ogrodowych.

Najważniejsza jest serdeczna atmosfera

Projekty skupiające się na działaniach lokalnych, doskonale wpisują się w tradycję aktywności CSR, jakich podejmuje się Wyborowa Pernod Ricard. Wybrany w tym roku kierunek  to idealny sposób na wcielenie w życie jednej z kluczowych wartości firmy czyli conviviality – rozumianej jako serdeczna atmosfera zarówno w pracy, jak i poza nią. W ramach tegorocznej inicjatywy Responsib’ALL Day, kroki wykonywane przez pracowników Wyborowa Pernod Ricard, zbierane są w trybie tygodniowym.

Co siedem dni wszystkie osoby zatrudnione w firmie otrzymują informację, ile kroków udało się już zebrać i jak blisko pracownikom Wyborowa Pernod Ricard do osiągnięcia wyznaczonego celu. Akcja zyskała patronat prezydenta miasta Zielona Góra.

Niezwykła inicjatywa

Responsib’ALL Day to ogólnoświatowy projekt, który ma na celu zaangażowanie wszystkich pracowników Grupy Pernod Ricard w działania polegające na szerzeniu zasad odpowiedzialnego społecznie biznesu. Pierwsza edycja odbyła się w 2011 roku, od tamtej pory corocznie ponad 18 000 osób zatrudnionych w firmie bierze udział w tym niezwykłym projekcie. Podczas tegorocznej edycji, Wyborowa Pernod Ricard pragnie zwrócić uwagę na potrzeby społeczności lokalnych w kilku lokalizacjach, w których działa Wyborowa Pernod Ricard. W tym roku osoby zatrudnione w firmie wesprą Dom Pomocy Społecznej „Kombatant” w Warszawie i Dom Pomocy Społecznej Dla Kombatantów im. Jana Lembasa w Zielonej Górze. Dotychczasowe akcje przybierały formę kampanii edukacyjnych, dedykowanych odpowiedzialnemu spożywaniu alkoholu przez młodych dorosłych oraz zwróceniu uwagi na nietrzeźwych kierowców. Działania te odniosły znaczący sukces i zostały docenione przez szereg specjalistów – m.in. socjologów oraz psychologów.

– W tym roku odbywa się już szósta edycja Responsib’ALL Day w Polsce. Celem tych aktywności jest wsparcie przez pracowników Wyborowa Pernod Ricard społeczności lokalnych w ośrodkach miejskich, w których funkcjonuje firma. Tym razem wspomożemy dwa Domy Pomocy Społecznej, znajdujące się w Warszawie i w Zielonej Górze. Naszym celem jest poprawa jakości życia mieszkańców tych miejsc, poprzez zaangażowanie pracowników w pomoc innym, a przy okazji wcielenie w życie wartości naszej organizacji – conviviality – czyli serdecznej atmosfery. Kroki zaczęliśmy zbierać już teraz, a do samych prac renowacyjnych szykujemy się 2 czerwca – mówi Katarzyna Groszek, Communication Manager, Wyborowa Pernod Ricard.

2. czerwca pracownicy Wyborowa Pernod Ricard przystąpią do rewitalizacji ogrodów przy Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” w Warszawie i Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów im. Jana Lembasa w Zielonej Górze. Więcej informacji już wkrótce.