LOTOS Infrastruktura mecenasem kultury w Jaśle

31 stycznia 2022

Dotyczy firmy: Grupa LOTOS,

Laureaci XXVII Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek” wystąpili podczas koncertu finałowego w sobotę 15 stycznia 2022 r. w Jasielskim Domu Kultury. Utrzymany w noworocznym klimacie wieczór był okazją do wręczenia statuetek „Mecenas Kultury” 2021 oraz nagród Miasta Jasła za osiągnięcia w dziedzinie kultury.

Statuetka „Mecenasa Kultury”, ustanowiona w 2003 r. dla uhonorowania przedstawicieli środowisk gospodarczych i biznesowych, wspierających jasielską kulturę, trafiła do spółki LOTOS Infrastruktura S.A. – spółki Grupy Kapitałowej LOTOS działającej na terenie Jasła. Nagrodę odebrała Monika Janiga, starszy specjalista w Biurze Zarządzania Organizacją.

Nagrody Miasta Jasła za osiągnięcia w dziedzinie kultury (przyznawane od 2001 r.) otrzymali: Ewa Kusiak, wieloletni instruktor plastyki Jasielskiego Domu Kultury, autorka wielu scenografii do wydarzeń muzycznych i teatralnych, pomysłodawczyni wielu wydarzeń rozwijających pasje plastyczne wśród dzieci, młodzieży i dorosłych; Dorota Kamińska, od ponad 40 lat związana z Miejską Biblioteką Publiczną w Jaśle, przez 25 lat kierowniczka Działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów.; Antoni Bolek, znany regionalny twórca ludowy, laureat licznych Biennale sztuki ludowej i nieprofesjonalnej i ofiarodawca wielu cennych prac dla Muzeum Regionalnego w Jaśle. Wśród nagrodzonych jest także Maciej Wulw, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie skrzypiec Klemensa Bortla i Antoniego Cofalika, wieloletni pedagog Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego, wykonawca i organizator życia muzycznego.

Na scenie wystąpili laureaci XXVII Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”. Na zakończenie uroczystego wieczoru, obecni na koncercie zaśpiewali wspólnie kolędę „Dzisiaj w Betlejem”.

Źródło: inf. prasowa