Liderzy Nestlé biorą udział w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos

21 stycznia 2016

Podczas corocznego Światowego Forum Ekonomicznego w Davos w Szwajcarii liderzy Nestlé będą dyskutować o kluczowych globalnych zagadnieniach dotyczących zdrowia i zrównoważonego rozwoju, w szczególności o przyszłości opieki zdrowotnej i odpowiedzialnego zarządzania wodą. Forum potrwa od 20 do 23 stycznia 2016 roku. Panele dyskusyjne można oglądać online na stronie internetowej wydarzenia.

W czwartek, 21 stycznia, Paul Bulcke, CEO Nestlé S.A., weźmie udział w panelu na temat kształtowania przyszłości zdrowia (ang. Shaping the Future of Health). Przedstawiciele świata biznesu wspólnie zastanowią się, jak wspierać tworzenie zdrowszych społeczeństw, jaka jest w tym rola publicznych systemów opieki zdrowotnej, a jaka profilaktyki prozdrowotnej. Panel rozpocznie się o godz. 16:45, można oglądać go na żywo na stronie Światowego Forum Ekonomicznego. W osobnej sesji Paul Bulcke będzie dyskutował o globalnych problemach związanych z bezpieczeństwem żywnościowym.

Prezes Rady Nadzorczej Nestlé S.A., Peter Brabeck-Letmathe, jako przedstawiciel 2030 Water Resources Group – publiczno-prywatno-społecznego konsorcjum, które pomaga krajom w osiągnięciu bezpieczeństwa wodnego, będzie rozmawiał na temat odpowiedzialnego zarządzania wodą.

Coroczne Światowe Forum Ekonomiczne potrwa w tym roku od 20 do 23 stycznia. Organizowane w szwajcarskim Davos od 1971 roku spotkanie liderów świata biznesu, polityki i społeczeństwa służy dyskusji o głównych społecznych i ekonomicznych światowych problemach oraz metodach ich rozwiązania. W tym roku swój udział w obradach i spotkaniach zapowiedziało 2,5 tys. liderów polityki, biznesu i nauki.