Leroy Merlin Radom wspiera lokalne szpitale w walce z pandemią COVID-19

5 maja 2020

Dotyczy firmy: Leroy Merlin,

Leroy Merlin Polska wspiera medyków w całej Polsce w walce z COVID-19 w ramach akcji #Pomagamy Bohaterom. W ramach kolejnej akcji pomocowej, w sobotę 4 kwietnia, zespół jeszcze nie otwartego Sklepu Leroy Merlin w Radomiu przekazał na rzecz Radomskiego Centrum Onkologii 120 szt. polipropylenowych kombinezonów ochronnych.

Beneficjentem zostało Radomskie Centrum Onkologii, które zdecydowało się podzielić otrzymanymi kombinezonami z Mazowieckim Szpitalem Specjalistycznym.

– Słuchamy potrzeb lokalnych instytucji zaangażowanych w walkę z COVID-19 i wiemy, że często brakuje podstawowych środków związanych z ochroną osobistą, w tym trudnym i wymagającym dla nas wszystkich czasie. Aby wygrać wojnę z tym niewidzialnym wrogiem bardzo ważne jest, aby ochronić osoby będące na samym froncie, dlatego zdecydowaliśmy się na przekazanie tego, co jest dzisiaj najbardziej użyteczne – kombinezonów ochronnych  – powiedział Tomasz Baczkowski, Dyrektor Sklepu Leroy Merlin Radom. – Jestem bardzo dumny z mojego zespołu, który aktywnie i z wielkim zaangażowaniem włączył się w realizację tej akcji, chcąc być blisko potrzeb lokalnej społeczności Radomia – dodał Tomasz Baczkowski.

Od początku epidemii, firma Leroy Merlin Polska zrealizowała już ponad 40 akcji #PomagamyBohaterom, przekazując dla służb medycznych materiały i urządzenia użyteczne w walce z COVID-19.

Źródło: mat. pras.