Leroy Merlin Polska w ramach akcji #PomagamyBohaterom wspiera białostockie szpitale

5 maja 2020

Dotyczy firmy: Leroy Merlin,

Leroy Merlin Polska wspiera służby medyczne w całej Polsce w walce z COVID-19 w ramach akcji #PomagamyBohaterom. Pracownicy sklepów Leroy Merlin w Białymstoku od początku epidemii aktywnie włączyli się do akcji, wspierając materiałami i urządzeniami lokalnych medyków i ratowników.

W marcu zostało przekazane urządzenie do dezynfekcji oraz 500 uszytych w sklepie maseczek wielorazowego użytku na rzecz Fundacji „Pomóż im” Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. Dodatkowo Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny w Białymstoku otrzymał urządzenie do dezynfekcji. Wsparcie otrzymał również, w postaci środków ochrony osobistej oraz sprzętu czyszczącego szpital MSWiA w Białymstoku – przekształcony w szpital jednoimienny. Na rzecz tego szpitala pracownicy sklepu LM Białystok Produkcyjna zorganizowali również wewnętrzną zbiórkę pieniędzy.

Na początku kwietnia, wsparcie otrzymało Centrum Ratownictwa Medycznego – Podstacja WSPR, która w części domu parafialnego stworzyła tymczasową bazę dla jednostki ratowniczej B0106. Tomasz Jarocki, Dyrektor Sklepu Leroy Merlin Białystok Hetmańska, w imieniu całej załogi przekazał urządzenia i materiały, które posłużą do dezynfekcji utworzonej stacji i samochodu ratunkowego.

– Zdecydowaliśmy się na przekazanie materiałów i urządzeń, ponieważ taka forma wsparcia najszybciej odpowiada na pojawiające się potrzeby i trafia tam gdzie jest niezbędna. Cieszę się, że możemy pomagać i być częścią społecznej mobilizacji we wspieraniu ludzi będących na froncie walki z niewidzialnym wrogiem – COVID-19 – powiedział Tomasz Jarocki, dyrektor Sklepu Leroy Merlin Białystok Hetmańska.

– Mam powód do satysfakcji, że w tej trudnej chwili razem z pracownikami wychodzimy z inicjatywami, mobilizujemy się i pomagamy. Cały czas też szukamy miejsc gdzie możemy pomóc i planujemy wsparcie kolejnych szpitali w postaci niezbędnych materiałów – powiedział Jacek Zienkiewicz, dyrektor sklepu Leroy Merlin Białystok Produkcyjna.

Obydwa białostockie sklepy Leroy Merlin przekazały także materiały gumowe, przydatne przy produkcji przyłbic. Wsparły w ten sposób akcję produkcji tych środków ochrony, realizowaną przez wolontariuszy Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Uniwersytet dystrybuuje je do lokalnych szpitali. Oszacowano, że przekazany przez Leroy Merlin materiał pozwoli na produkcję aż 1500 przyłbic.

Źródło: inf. pras.