Leroy Merlin patronem VI społecznej akcji sprzątania grobów Żołnierzy AK Zgrupowania ,,Żywiciel’’

26 lipca 2021

Dotyczy firmy: Leroy Merlin,

Wspierając lokalną społeczność i dbając o dziedzictwo historyczne, firma Leroy Merlin po raz kolejny dołącza do Społecznej akcji sprzątania grobów Żołnierzy AK Zgrupowania ,,Żywiciel’’. ,,Uczcijmy pamięć bohaterów, wspólnie sprzątając groby i kwatery żoliborskich powstańców na Cmentarzu Wawrzyszewskim i Powązkach Wojskowych’’.

W tym roku Akcja odbędzie się w dwóch lokalizacjach. 29 lipca w godzinach 14:00-20:00 (w czwartek) posprzątane zostanie teren Cmentarza Wawrzyszewskiego (miejsce zbiórki: kwatera wojenna Żołnierzy AK Zgrupowania „Żywiciel” poległych pod Boernerowem w nocy z 1 na 2 sierpnia 1944 r. podczas próby wycofywania się Oddziałów Powstańczych z Żoliborza do Kampinosu).

Natomiast 30 lipca, w piątek, w godzinach 10:00-20:00 uporządkowane zostaną kwatery powstańcze na warszawskim Cmentarzu Komunalnym Powązki Wojskowe (miejsce zbiórki: kwatera powstańcza Żołnierzy AK Zgrupowania „Żywiciel”, kwatera nr A28, przy pomniku symbolizującym barykadę z napisem „Żywiciel”).

W latach wcześniejszych, firma Leroy Merlin wspierała inicjatywę produktowo – przekazując potrzebne do uporządkowania kwater materiały. W tym roku przedsiębiorstwo zaprasza także wszystkich chętnych do fizycznej pomocy przy sprzątaniu grobów. Inicjatywa organizowana jest przez Tomasza Michałowskiego – radnego Dzielnicy Żoliborz m. st. Warszawy, Moje Miasto Żoliborz, Stowarzyszenie Żołnierzy Armii Krajowej Żywiciel i Miłośników Ich Tradycji oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Warszawie.

Źródło: Mat. pras.