Laureatki Solve for Tomorrow na Digital Youth Forum 2024

6 czerwca 2024

Dotyczy firmy: Samsung Electronics Polska,

Firma Samsung już po raz trzeci z rzędu została partnerem Digital Youth Forum. To wydarzenie poświęcone pozytywnemu, kreatywnemu i bezpiecznemu korzystaniu z Internetu. Wśród tegorocznych prelegentów znalazły się m.in. finalistki III edycji programu Solve for Tomorrow.

Digital Youth Forum to inicjatywa poświęcona kreatywnemu wykorzystaniu nowych technologii, bezpieczeństwu online i świadomemu korzystaniu z mediów społecznościowych. Wydarzenie kierowane jest do szkół ponadpodstawowych, podobnie jak program Solve for Tomorrow.

W tym roku podczas DYF wystąpili przedstawiciele różnych środowisk. Byli to m.in.: Martyna Zastawna – pionierka i propagatorka cyrkularności w Europie, Wojciech Sawicki – twórca Life on Wheelz, aktywista na rzecz osób z niepełnosprawnościami, czy też Katarzyna Zillman – wioślarka i wicemistrzyni olimpijska.

– Digital Youth Forum 2024 to dziewiąta edycja tego wydarzenia. W tym roku poruszaliśmy tematy, które mocno dotyczą życia młodych osób, m.in. kwestię sportu, który może wpływać na balans online-offline, pozytywny influencing kreujący zmiany społeczne czy ekologiczne podejście do przedsiębiorczości. Ważnym elementem było także pokazanie, jak można wykorzystywać nowe technologie do rozwijania swoich pasji. Cieszymy się, że mogliśmy gościć prawie 800 młodych osób na miejscu i udostępnić streaming dla blisko 5000 uczestników – powiedział Maciej Kępka z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Zespół z Tychów na Digital Youth Forum 2024

Podobną misję ma także program Solve for Tomorrow, realizowany przez Samsung już od trzech lat. W ramach programu młodzi ludzie przy pomocy technologii realizują ciekawe projekty, skupiając się na wyznawaniach lokalnych. Przy okazji mogą także odkrywać swoje pasje, budować poczucie sprawczości czy rozwijać kompetencje przyszłości, takie jak kreatywność, krytyczne myślenie czy empatia. W efekcie tworzą niesamowite aplikacje czy kampanie społeczne, pomagając osobom w swoim otoczeniu.

Dlatego podczas konferencji DYF 4 czerwca w Warszawie nie zabrakło tegorocznych finalistów programu Solve for Tomorrow. Na scenie wystąpiły Patrycja Marska i Laura Majchrzak z Technikum TEB Edukacja w Tychach. Dziewczyny wraz z zespołem i pod opieką nauczycielki Joanny Glandy zajęły wysokie drugie miejsce za projekt „Nie tylko w czterech ścianach”. Drużyna pochyliła się nad sytuacjami wymagającymi interwencji w Tychach, takimi jak np. przemoc domowa, a które z różnych powodów nie są zgłaszane. Dlatego też stworzyła aplikację „4clicks”, która umożliwi anonimowe informowanie o takich zdarzeniach odpowiednich służb w celu poprawy bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców miasta.

– Udział w tak wyjątkowym wydarzeniu, jakim jest Digital Youth Forum, i możliwość wystąpienia przed tak dużą publicznością jest dla nas naprawdę wielkim wyróżnieniem. Jesteśmy wdzięczne, że chcąc pomóc innym, dostałyśmy tak ogromne wsparcie i szansę na dalszy rozwój. Mamy nadzieję, że nasze wystąpienie pozwoli rówieśnikom uwierzyć w swoje możliwości, bo dzięki programowi SFT nam udało się uwierzyć w siebie i tym przekazem chcemy dzielić się z innymi – powiedziały Patrycja Marska i Laura Majchrzak reprezentujące drużynę z Tychów.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać na stronie: https://digitalyouth.pl/

Źródło: inf. pras.