KUKE wspiera uchodźców_czynie z Ukrainy

15 kwietnia 2022

Dotyczy firmy: KUKE,

Chcąc wesprzeć działania punktu recepcyjnego na Dworcu Centralnym w Warszawie, KUKE organizuje tam raz w tygodniu wyjścia grupy wolontariuszy, zachęcając do wspólnego pomagania. Podczas 6-godzinnych zmian, pracownicy działają w przestrzeni gastronomicznej, w strefie dla kobiet z dziećmi, w punkcie odbioru darów czy też przygotowywania pakietów żywnościowych.

– W naszej grupie są nie tylko pracownicy KUKE, ale i ich rodzina i znajomi. Wszyscy świetnie się zgraliśmy z innymi wolontariuszami, którzy biorą udział w akcji. Za pierwszym razem nasza zmiana miała trwać 6 godzin, od 18:00 do 24:00, jednak chęć pomocy pochłonęła nas na tyle, że opuściliśmy Dworzec długo po północy. To był czas przepełniony wieloma emocjami. Towarzyszyły nam łzy radości i wzruszenia, a widok nawet delikatnego uśmiechu na twarzach potrzebujących jest bezcenny. To właśnie dla takich chwil warto pomagać – mówi Klaudia Kośnik, liderka grupy z KUKE, wspominając pierwszą akcję wolontariuszy na Dworcu Centralnym.

Niektórzy z pracowników KUKE goszczą w swoich domach ukraińskie rodziny, które z powodu rosyjskiej agresji musiały opuścić ojczyznę. Szybko pojawiła się potrzeba, aby zaopatrzyć potrzebujących, zwłaszcza dzieci, w laptopy. KUKE aktywnie zaangażowało się w działania pomocowe, przekazując sprzęt uchodźcom_czyniom.

KUKE wspiera również pracowników niosących pomoc osobom przybywającym z Ukrainy. Na cele związane z realizacją transportu uchodźców do miejsca tymczasowego lub docelowego pobytu na terenie Polski, udostępnia pracownikom samochody służbowe wraz z pokryciem kosztów zakupu paliwa.

Jednocześnie firma stale prowadzi wewnętrzne zbiórki. Dotychczas przekazano dziecięce foteliki do samochodu, zabawki, odzież, pościel, telewizor i odtwarzacz z zestawem bajek.

Źródło: inf. pras.