Konkurs wiedzy o CSR dla studentów/ek i licealistów/ek już rozpoczęty!

16 kwietnia 2014

Konkurs wiedzy o CSR jest  inicjatywą skierowaną do studentów/ek, licealistów/ek z całej Polski, której celem jest rozpowszechnianie idei społecznej odpowiedzialności biznesu (ang. Corporate Social Responsibility, CSR) oraz wspieranie młodych ludzi, którzy chcą angażować się w zdobywanie wiedzy na jej temat.

Kto może wziąć udział w Konkursie?

W Konkursie wiedzy CSR może wziąć udział każdy/a student/ka, licealista/ka, który/a nie ukończył/a 26 roku życia. Nieważny jest profil klasy do jakiej uczęszczasz ani studiowany kierunek. Dla nas najistotniejsza jest Twoja chęć do zdobywania wiedzy z zakresu CSR.

Masz szansę:

–   dowiedzieć się, co to jest CSR lub pogłębić swoją dotychczasową wiedzę na ten temat;
–   poznać ludzi zawodowo związanych z CSR w największych firmach w Polsce;
–   zdobyć atrakcyjne nagrody: iPoda, tablety, e-czytniki, bony podarunkowe Empik oraz publikacje nt. CSR!
–   zaprezentować swoją wiedzę przed finałowym Jury Konkursu wiedzy o CSR;
–  bezpłatnie uczestniczyć w prestiżowej, dwudniowej konferencji: Akademii Odpowiedzialnego Biznesu 2013, całkowicie poświęconej tematyce CSR;
–   otrzymać certyfikat potwierdzający udział w Konkursie wiedzy o CSR!

Nie zwlekaj! Spróbuj swoich sił już dzisiaj i weź udział w Konkursie! Masz czas do 28 kwietnia 2014 r.! Więcej informacji oraz formularz konkursowy znajdziesz TUTAJ.

Kto zasiada w finałowym Jury Konkursu?

W Jury Konkursu wiedzy o CSR zasiadają osoby zawodowo związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu, które na co dzień pracują w firmach wdrażających zasady CSR: Orange, PGNiG, Siemens oraz organizacjach pozarządowych: Fundacji Koronenberga przy Citi Handlowy oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Na jakie etapy podzielony jest Konkurs?

I etaptest elektroniczny (on-line) na stronie www.lob.org.pl, który zawiera 10 pytań zamkniętych. Poprawne udzielenie odpowiedzi na 8 z nich (80%)  gwarantuje przejście do II etapu pierwszym 400 osobom, które rozwiążą go w najszybszym terminie („kto pierwszy, ten lepszy”). Pozostałe zakwalifikowane osoby zostaną zapisane na listę rezerwową. Informacja o dokładnym miejscu i godzinie II etapu zostanie przekazana drogą elektroniczną.

II etap – test, który składa się z pytań zamkniętych oraz otwartych. Etap ten odbędzie się na wybranych uczelniach w Polsce, w następujących miastach: Bydgoszcz, Gdańsk/Sopot, Katowice, Kraków, Lublin, Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra.

Finał – odbędzie się 29 maja 2014 roku w Warszawie. Do finału zostanie zakwalifikowanych 5 najlepszych osób z II etapu. Zadaniem finalistów(ek) będzie zaprezentowanie przygotowanej przez siebie prezentacji dot. CSR na temat  wybrany przez specjalistów CSR z Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Prezentacja odbywać się będzie przed  Jury Konkursu wiedzy o CSR. Czas na przygotowanie się do finału to blisko 2 tygodnie.

Nie zwlekaj! Spróbuj swoich sił już dzisiaj i weź udział w Konkursie! Masz czas do 28 kwietnia 2014 r.! Więcej informacji oraz formularz konkursowy znajdziesz TUTAJ.

Partnerami tegorocznego Konkursu wiedzy o CSR są:
Orange, Siemens, PGNiG, Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Partnerem wspierającym jest: Collegium Civitas.

Patronat honorowy nad Konkursem wiedzy o CSR objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Patronami medialnymi są: CR Navigator, Echo Dnia, Manko. magazyn Studencki, Kariera, echodnia.eu, odpowiedzialnybiznes.pl, Onet, biznes.pl, dlaStudenta.pl, eurostudent.pl, kampaniespoleczne.pl, student.pl, studentnews.pl, Youngpro.pl, Students.pl