Kompania Piwowarska przypomniała rowerzystom o sprawdzaniu promili

27 marca 2015

Dotyczy firmy: Kompania Piwowarska,

Pierwszy dzień wiosny okazał się idealną okazją do rozpoczęcia sezonu rowerowego. W Poznaniu inauguracja przybrała szczególną formę – na Placu Wolności stanęło miasteczko rowerowe pełne atrakcji dla dużych i małych miłośników dwóch kółek. Ponieważ jednym z tematów imprezy było bezpieczeństwo na drodze, na wydarzeniu nie mogło zabraknąć Kompanii Piwowarskiej z akcją „Sprawdź promile”.

Pogoda coraz bardziej sprzyja rowerowym wycieczkom, a poznańskie władze bardzo zachęcają do tego sposobu przemieszczania się i rekreacji. Jednak należy pamiętać, aby jeżdżąc rowerem przestrzegać przepisów, co pozwoli zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym. Przypominała o tym akcja „Skręć na bezpieczną ścieżkę”, którą 21 marca zorganizował Wielkopolski Urząd Wojewódzki, Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu i Automobilklub Wielkopolski. Podczas imprezy można było m.in. oznakować rower i wpisać go do policyjnego rejestru, nauczyć się, jak naprawić swój jednoślad i zamontować go na bagażniku samochodu, oraz podszkolić się w udzielaniu pierwszej pomocy.

Bezpieczeństwo na drodze jest szczególnie bliskie Kompanii Piwowarskiej, która w ramach ZPPP Browary Polskie promuje hasło „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Niestety, często zapomina się, że rower również jest pojazdem, którego prowadzenie wymaga trzeźwości i skupienia. Właśnie dlatego przed korzystaniem z dwóch kółek nie można wypić nawet jednego piwa, a jazda po spożyciu alkoholu i w stanie nietrzeźwości w świetle prawa jest wykroczeniem. Na specjalnym stoisku „Sprawdź promile” można było zapoznać się z działaniem przygotowanej przez KP aplikacji, która pomaga określić ilość promili w organizmie. Do wypróbowania były również alkogogle, w których można przekonać się, jak bardzo zmienia się widzenie świata po wypiciu alkoholu.

Raz pobrana aplikacja „Sprawdź promile” pozwala bez kosztów i ograniczeń sprawdzać ilość promili w organizmie oraz poznać orientacyjny czas, po którym zawartość alkoholu we krwi powinna spaść do poziomu „0”. W dowolnym miejscu czy czasie wystarczy wprowadzić takie dane jak płeć, waga i ilość wypitego alkoholu, a alkomat w telefonie poda przybliżoną ilość promili w organizmie i wyliczy orientacyjny czas, po którym bezpiecznie można prowadzić auto czy jeździć na rowerze. Ponadto pozwala m.in. sprawdzić, jakie są dopuszczalne normy stężenia alkoholu we krwi w innych krajach europejskich, oraz zamówić taksówkę w wybranych miastach.

Bezpłatna aplikacja jest dostępna na telefony ze wszystkimi systemami operacyjnymi: Symbian, Java, Android, iOS oraz Windows Phone (poza BlackBerry). Można ją pobrać z AppStore, Google Play, sklep Windows Phone albo za pomocą QR kodu, po uprzednim ściągnięciu na telefon aplikacji do jego odczytywania, dostępnej pod linkiem http://www.i-nigma.mobi/. Z aplikacji można także skorzystać na Facebooku pod adresem http://apps.facebook.com/sprawdzpromile.