Kompania Piwowarska pożądana przez menedżerów

27 listopada 2012

Dotyczy firmy: Kompania Piwowarska,

Kompania Piwowarska po raz kolejny w tym roku znalazła się w gronie najbardziej atrakcyjnych pracodawców. Tym razem firma zajęła V miejsce w kategorii „FMCG, HoReCa” w badaniu Najbardziej pożądani pracodawcy 2012 w opinii specjalistów i menedżerów, przeprowadzonym przez Antal International pod patronatem Business Centre Club.

Już po raz trzeci Antal International, międzynarodowa firma zajmująca się rekrutacją specjalistów i menedżerów średniego i wyższego szczebla z różnych sektorów rynku, opublikowała ranking Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menedżerów. W tym roku w zestawieniu znalazła się również Kompania Piwowarska, która zajęła V miejsce w kategorii FMCG, HoReCa, wyprzedzając innych przedstawicieli branży piwowarskiej w Polsce. To już drugie w tym roku wyróżnienie tego typu dla KP – w marcu firma zajęła 11. miejsce w rankingu najbardziej atrakcyjnych pracodawców „Randstad Award 2012”.

– Wyróżnienie w rankingu Antal International, tak jak i pozostałe nagrody związane z employer brandingiem, jest dla nas bardzo ważne – mówi Ewa Kaźmierczyk, kierownik ds. zarządzania talentem w Kompanii Piwowarskiej. – To dla nas znak, że menedżerowie i specjaliści postrzegają Kompanię Piwowarską jako potencjalne miejsce swojego rozwoju zawodowego.

Ranking firmy Antal International został opracowany na podstawie badania przeprowadzonego we wrześniu 2012 r. na grupie 1557 respondentów z całej Polski, do których należą menedżerowie średniego i wyższego szczebla oraz specjaliści z wybranych branż. Unikalną cechą badania jest fakt, że respondenci samodzielnie wskazali nazwę firmy, w której chcieliby pracować, ponieważ formularz nie zawierał predefiniowanej, zawężonej listy przedsiębiorstw. Podczas badania ankietowani odpowiadali również na pytania dotyczące preferowanych warunków zatrudnienia oraz benefitów związanych z pracą w konkretnej firmie.

Ranking został podzielony na 12 branż, m.in. „Bankowość, ubezpieczenia, instytucje finansowe”, „Energetyka, paliwa, gaz”, „Handel detaliczny”, „Motoryzacja” oraz „FMCG, HoReCa”. Oficjalne wyniki badania ogłoszono 27 listopada, natomiast 4 grudnia br. w siedzibie Business Centre Club odbędzie się uroczystość wręczenia nagród.

Źródło: Materiały prasowe