Kompania Piwowarska po raz piąty gra z Orkiestrą

9 stycznia 2014

Dotyczy firmy: Kompania Piwowarska,

Co łączy zespoły Hurts i Czesław Śpiewa z drużynami Śląsk Wrocław i Vive Targi Kielce oraz… Janem Kulczykiem? Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i Kompania Piwowarska! W tym roku lider branży piwowarskiej przekazał na aukcje WOŚP rekordową liczbę przedmiotów. Wśród licytowanych obiektów mogli znaleźć coś dla siebie miłośnicy dobrej muzyki i sportu; usatysfakcjonowani powinni być także koneserzy sztuki i designu

Udział Kompanii Piwowarskiej w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy można uznać za tradycję, ponieważ firma wspiera przedsięwzięcie Jurka Owsiaka już po raz piąty. W poprzednich latach licytowane były m.in. ekologiczne lampy, dzieła sztuki, zabytkowe meble oraz… motocykl żużlowca Tomasza Golloba, za które uzyskano w sumie ponad 60 tys. zł. Tym razem KP postawiła na różnorodność – pod młotek poszły przedmioty na każdą kieszeń i z różnych dziedzin: sportu, muzyki, ekologii i sztuki.

Muzyka, moda, ekologia

Dla fanów muzyki nie lada gratką była na pewno wystawiona na licytację złota płyta Hurts. Latem w poznańskim browarze odbył się kameralny koncert tego brytyjskiego duetu. Teraz zespół postanowił wesprzeć WOŚP, przekazując na aukcję złotą płytę za sprzedaż w Polsce albumu Exile. Płyta jest tym cenniejsza, że znajdują się na niej podpisy członków grupy Theo Hutchcrafta i Adama Andersona.

Ta aukcja jest już rozstrzygnięta, ale nadal można sprawić sobie gadżet z autografem innej gwiazdy letnich koncertów w browarze, czyli Czesław Śpiewa. Czesław Mozil oraz pozostali członkowie grupy złożyli swoje podpisy na ekologicznych torbach uszytych ze zużytych bannerów reklamowych KP. Do wylicytowania jest łącznie kilkanaście unikatowych toreb, które zostały ręcznie uszyte przez pracowników Zakładu Aktywności Zawodowej z Piły – przedsiębiorstwa społecznego zajmującego się aktywizacją zawodową osób z niepełnosprawnościami. Zakup toreb to zatem nie tylko działanie proekologiczne, ale również prospołeczne.

Gadżety dla sportowych zapaleńców…

Aukcje KP przyciągnęły także miłośników sportowej rywalizacji, bowiem firma przekazała Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy klubową koszulkę WKS Śląsk Wrocław z podpisami członków drużyny. WKS Śląsk Wrocław to najbardziej utytułowany koszykarski klub w Polsce, a Kompania Piwowarska, producent marki Tyskie, wspiera ją od początku rozgrywek sezonu 2013/2014. Dużym zainteresowaniem kibiców cieszyły się również przedmioty z autografami drużyny Vive Targi Kielce – jednego z najważniejszych klubów piłki ręcznej w Polsce, prowadzonego przez znakomitego szkoleniowca Bogdana Wentę. Na licytację trafiły: piłka, kalendarz ścienny na 2014 rok oraz koszulka klubowa.

…i dzieła dla koneserów sztuki

Wzorem lat ubiegłych, Kompania Piwowarska za pośrednictwem WOŚP ma coś do zaoferowania osobom, które chcą gustownie ozdobić dom lub biuro. Do wylicytowania są trzy obrazy olejne – Krzysztofa Pasztuły, Władysława Jackiewicza oraz Joanny Imielskiej, z których każdy reprezentuje zupełnie inny styl. Idealnym towarzystwem dla wspomnianych prac plastycznych może być kolejny przedmiot przekazany przez KP: elegancka szafa w kształcie ostrosłupa, wykonana ręcznie ze szlachetnego drewna. W przeszłości mebel ten zdobił gabinet Jana Kulczyka, ówczesnego przewodniczącego rady nadzorczej Kompanii Piwowarskiej, był zatem świadkiem wielu biznesowych spotkań i negocjacji. Teraz może stać się elementem wystroju biura, kancelarii prawnej czy prywatnego domu, dodając mu prestiżu. Nie każdy może być najbogatszym Polakiem, ale wielu może poczuć się jak on za sprawą tej stylowej szafy. Doskonale będą się w niej prezentować nagrody i wyróżnienia czy też kolekcja ulubionych bibelotów.

Tym razem wystawiliśmy na aukcję wiele drobnych, ale atrakcyjnych przedmiotów, oraz kilka prawdziwych dzieł sztuki. To bardzo różnorodne obiekty, zarówno pod względem stylu i przeznaczenia, jak i ceny wywoławczej. Mamy nadzieję, że dzięki temu aukcje zainteresują wiele osób. Chcielibyśmy zebrać jak najwięcej pieniędzy, by pomóc WOŚP w zakupie sprzętu medycznego – mówi Wojciech Mrugalski, kierownik ds. komunikacji w Kompanii Piwowarskiej.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera środki na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. 22. Finał WOŚP odbędzie się 12 stycznia, ale wiele licytacji, w tym te organizowane przez KP, będą trwać dłużej, do 19 i 22 stycznia.

Kilka toreb z autografem Czesław Śpiewa pójdzie pod młotek podczas aukcji, które 12 stycznia odbędą się w poznańskim Centrum Kultury Zamek (godz. 16-18) i na placu Adama Mickiewicza (godz. 10-16, w przerwach koncertów).