Kompania Piwowarska laureatem konkursu Pracodawca Godny Zaufania

10 listopada 2023

Dotyczy firmy: Kompania Piwowarska,

Kompania Piwowarska została wyróżniona po raz pierwszy tytułem „Pracodawca Godny Zaufania” w kategorii „Zdrowie” w XIII edycji konkursu Pracodawca Godny Zaufania. Kapituła konkursu doceniła realizację programów pracowniczych lidera rynku piwa ukierunkowanych na zdrowie i profilaktykę.

Kapituła konkursu doceniła działania Kompanii Piwowarskiej wyróżniające się na tle innych przedsiębiorstw w Polsce. Zawierają one szeroką gamę programów dla pracowników firmy takich jak m.in. „Jak się masz”, obejmujący obszary zdrowia psychicznego i fizycznego czy program „Postaw na ruch”, zachęcający do sportowej rywalizacji. Firma oferuje też akcje profilaktyczne i dostęp do specjalistów z różnych dziedzin np. psychologii, dietetyki. Wspiera również inicjatywy dotyczące różnorodności, odżywiania, aktywności i zarządzania emocjami.

– Ta nagroda jest dla nas szczególna, bo ma ludzki wymiar – każdą firmę tworzą ludzie, więc nie wyobrażamy sobie tego, żeby nie dbać o ich dobrostan. Zależy nam bardzo na tym, aby nasi pracownicy czuli się wspierani przez nas w każdym aspekcie swojego życia, przy tym mogli rozwijać się i spełniać swoje ambicje. Mamy świadomość, że są takie momenty w życiu każdego z nas, w których szczególnie trudno jest połączyć wyzwania zawodowe z życiem prywatnym – mówi Agnieszka Żmuda-Kleśta, Dyrektorka Zarządzania Talentami w Kompanii Piwowarskiej.

Pracownicy Kompanii Piwowarskiej otrzymują dodatkowo liczne świadczenia pozapłacowe, w całości finansowe przez firmę. Należą do nich m.in. wydłużony urlop ojcowski, dodatkowe dni dla rodziców, którzy utracili dziecko w wyniku poronienia, dodatkowe dni na terapię bezpłodności czy w przypadku śmierci członka rodziny. Te i inne działania wspierają m.in. zachowanie równowagi między pracą a życiem prywatnym oraz pomagają w dbaniu o zdrowie fizyczne i psychiczne. Wszyscy zatrudnieni mają też możliwość przystąpienia do pakietów medycznych sieci Medicover dla siebie oraz swojej rodziny i bliskich.

– Wiemy, że wypoczynek, aktywność fizyczna, korzystanie z kultury są niezbędne dla zachowania dobrego stanu zdrowia i samopoczucia, dlatego regularnie doładowujemy konta naszych pracowników na platformie benefitowej MyBenefit. Za jej pośrednictwem opłacić można m.in.: karty MultiSport, bilety do kina, teatru, na koncerty i wydarzenia sportowe itp. Dbamy również o angażowanie pracowników we wspólne wyzwania sportowe np. w ramach programu „Postaw na ruch – dodaje Agnieszka Żmuda-Kleśta.

W 2022 r. Kompania Piwowarska wprowadziła wiele inicjatyw nastawionych na zapewnienie maksymalnego komfortu psychicznego swoim pracownikom. W firmie prowadzono warsztaty dotyczące radzenia sobie ze stresem, zarządzania emocjami i odporności psychicznej. W warsztatach wzięło udział ok. 400 pracowników. Menedżerowie zostali wyposażeni w umiejętności prowadzenia rozmów z pracownikiem, który doświadcza sytuacji kryzysowej czy depresji. Dla osób w trudnej sytuacji udostępniono infolinię psychologiczną.

Działania Kompanii Piwowarskiej realizują ambicję określoną w ramach celu nadrzędnego organizacji „Tworzenia więzi, które mają znaczenie”. Jest on wyrazem konsekwentnego dążenia do terminowej realizacji strategii firmy pod nazwą „Lepsza Przyszłość 2030” łącząca cele biznesowe z ambicjami w sferze zrównoważonego rozwoju.

„Pracodawca Godny Zaufania” to inicjatywa, zapoczątkowana w 2009 roku przez liczne grono organizacji pozarządowych, think tanków oraz uczelni. Celem Konkursu jest nagradzanie i promowanie firm, które realizują ciekawe i innowacyjne projekty z zakresu polityki pracowniczej. Konkurs promuje dobre wzorce pracodawcy, m.in. społeczne zaangażowanie, promowanie projektów wolontariackich, dostępność i inkluzyjność firmy. Prace Kapituły poprzedziły badania opinii publicznej, które miały określić wzajemne zaufanie w relacji pracownik-pracodawca oraz liczne działania edukacyjno-promocyjne.

Więcej o wydarzeniu na stronie organizatora.

Źródło: inf. pras.