Kompania Piwowarska firmą wszech czasów w 10. Rankingu Odpowiedzialnych Firm

24 maja 2016

Dotyczy firmy: Kompania Piwowarska,

Najwyższa suma punktów uzyskana podczas wszystkich 10 edycji plebiscytu znakomicie podsumowuje długoletnie osiągnięcia Kompanii Piwowarskiej w dbaniu o pracowników, środowisko i rozwój społeczności lokalnych. To dzięki zaangażowaniu ludzi na każdym szczeblu i konsekwentnie realizowanej strategii zrównoważonego rozwoju udało się osiągnąć tak świetny wynik. Kompania Piwowarska przez lata plasowała się w czołówce tego rankingu i również tym razem uzyskała wysokie drugie miejsce w kategorii „Dobra konsumpcyjne”.

Drugi rok z rzędu wyniki rankingu ogłoszono podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego  w Katowicach, co świadczy o rosnącym znaczeniu tematów odpowiedzialności społecznej w strategii firm.

Dziesięciolecie rankingu to dobra okazja, by przyjrzeć się temu, które firmy faktycznie w sposób długofalowy i konsekwentny podejmują działania w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. KP okazała się na tym polu bezkonkurencyjna – podczas dotychczasowych edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm uzyskała łącznie aż 955 punktów, więcej niż jakakolwiek inna firma startująca w plebiscycie. Pokazuje to, jak duże znaczenie dla Kompanii Piwowarskiej ma CSR i że strategia zrównoważonego rozwoju na stałe wpisała się jej funkcjonowanie.

Ranking wskazuje firmy, które traktują społeczną odpowiedzialność biznesu poważnie – planują, mierzą i rozliczają swoje cele. To jedyne zestawienie oparte na merytorycznej ankiecie, obejmującej wszystkie obszary odpowiedzialności poparte audytem, dlatego dobra lokata w Rankingu jest prestiżowym wyróżnieniem dla liderów CSR w Polsce – mówi Mirella Panek-Owsiańska, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Warto wspomnieć, że także inne europejskie browary skupione w Grupie SABMiller mogą się poszczycić znakomitymi wynikami. W raportowaniu pozafinansowym w Europie Środkowej laureatem został Plznensky Prazdroj, zaś wyróżnienie przyznano Ursus Breweries z Rumunii.