Komentarz Citi Handlowy dotyczący działań związanych z epidemią koronawirusa

19 marca 2020

Dotyczy firmy: Citi Handlowy,

Na prośbę redakcji PRnews.pl Citi Handlowy przesłał informację dotyczącą podejmowanych przez bank działań związanych z pandemią koronawirusa.

W oświadczeniu czytamy:

Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników i ich rodzin, a także klientów i lokalnych społeczności, w których działamy, jest dla nas najważniejsze. Podejmujemy aktywne działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracowników, jednocześnie zachowując zdolność obsługi klientów. Te działania obejmują m.in.: od dziś (16.3.2020) wszystkie nasze oddziały pracują rotacyjnie w systemie tygodniowym, po którym to czasie pomieszczenia są dezynfekowane. Skracamy czas pracy oddziałów w galeriach z 12 do 8 (w ubiegłą sobotę nasze oddziały pracowały do godz. 15, a nie jak zwykle do godz. 22). Ponadto, wszystkie oddziały są wyposażane w specjalne ekrany ochronne, zwiększające bezpieczeństwo obsługi bezpośredniej. Pracownicy zostaną wyposażeni w rękawiczki ochronne. Wprowadzamy też zasady ograniczenia liczby klientów przebywających w oddziałach. Prowadzimy akcję informacyjną, przypominającą o zasadach higieny kontaktów w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego, w każdym oddziale zapewniamy dystrybutory z płynem dezynfekującym. Aktywnie zachęcamy też klientów do korzystania z naszych usług zdalnie. Klientów, którzy mogli mieć kontakt z osobami zarażonymi, prosimy o korzystanie z bankowości elektronicznej.

Chciałabym też zwrócić uwagę, że od soboty ruch klientów w oddziałach banku jest bardzo ograniczony.

Monitorujemy rozwój wydarzeń, dostosowujemy nasze działania do sytuacji i na bieżąco przekazujemy pracownikom niezbędne informacje.

Źródło: prnews.pl