Kolejnych 9 firm stawia na współpracę w Programie Partnerstwa FOB

12 kwietnia 2018

Dotyczy firmy: ABC Czepczyński,

Już ponad 50 firm partnerskich współpracuje z Forum Odpowiedzialnego Biznesu w ramach Programu Partnerstwa. Podczas 7. Targów CSR, 12 kwietnia br. na PGE Narodowy w Warszawie do tego grona dołączyło 9 podmiotów.

Program Partnerstwa skierowany jest do firm, które działają społecznie odpowiedzialnie, ale chcą również współpracować dla rozwoju CSR w swoich branżach, a także w całym biznesie w Polsce. Jest ich obecnie ponad 50, w tym 9 nowych. Do programu dołączyły firmy: 3M w Polsce z branży technologicznej; Aasa Polska oraz ANG Spółdzielnia z branży finansów; ABC-Czepczyński specjalizujący się w branży spedycyjnej; Grupa ERGO Hestia i Grupa PZU z rynku ubezpieczeniowego; LPP z branży odzieżowej; Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska, reprezentujący rynek drogeryjny; i z branży recyclingu tekstyliów – VIVE Textile Recycling.

– „Biznes we współpracy” – to hasło towarzyszyło 7. Targom CSR, odzwierciedlając jednocześnie fundamentalną wartość społecznie odpowiedzialnego biznesu. Współpraca jest podstawą aktywności Forum Odpowiedzialnego Biznesu i zrzeszonych w stowarzyszeniu firm. Dzięki zaangażowaniu i udziałowi partnerów Forum mogą odbywać się inicjatywy kluczowe dla polskiego CSR. Doświadczenie wdrażania CSR idzie w parze z chęcią dzielenia się wiedzą i dobrymi praktykami CSR. To pozwala rozwijać społeczną odpowiedzialność biznesu w Polsce, dlatego podkreślamy, że Program Partnerstwa stanowi elitarną grupę firm-liderów CSR w Polsce – mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna, członkini Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

7. Targi CSR były również okazją do podziękowania za wieloletnią współpracę w ramach Programu Partnerstwa Forum Odpowiedzialnego Biznesu. PKN Orlen należy do programu od ponad 15 lat. Bank Zachodni WBK, Deloitte Advisory, IKEA Retail, Kompania Piwowarska, Loreal Polska współpracują z FOB od 10 lat, natomiast Lyreco Polska, Polpharma, Sanofi od 5 lat.

Program Partnerstwa to kompleksowy program współpracy z firmami, które – jako Partnerzy Strategiczni – wspierają FOB w upowszechnianiu idei CSR w Polsce. Firmy nie tylko dzielą się własnym doświadczeniem poprzez prezentacje dobrych praktyk czy merytoryczny wkład w publikacje FOB, ale także stale uzupełniają swoją wiedzę, m.in. na spotkaniach Programu Partnerstwa. Obecnie grono Partnerów FOB to już ponad 50 firm – liderów CSR z całej Polski.

Czytaj więcej o Programie Partnerstwa FOB >>

źródło: informacja własna