Kinguin Academy – projekt współpracy biznesu z uczelniami wyższymi

26 lutego 2015

W marcu rusza II edycja programu Kinguin Academy. Programu edukacyjnego dla studentów i absolwentów informatyki, który może zakończyć się płatnym stażem dla najzdolniejszych uczestników.

Skąd pomysł?

Firma Kinguin potrzebuje do rozwoju wykwalifikowanych pracowników. Niestety pomimo wielu ofert i sporego bezrobocia trudno jest znaleźć właściwego kandydata, co jest wynikiem braku wykwalifikowanych specjalistów. Jest to związane z dużymi kosztami dla firmy, związanymi z procesem rekrutacji oraz szkoleń.

Czym jest Kinguin Academy!

Kinguin Academy – to kurs, który ma na celu połączyć umiejętności praktyczne z wiedzą teoretyczną. Organizator poszukuje ludzi z potencjałem, którym chce przekazać swoje praktyczne uwagi, wskazać możliwe rozwiązania ludziom, którzy się do nas zgłoszą. Projekt zakłada realizacje kilkudziesięciu godzin zajęć prowadzonych przez programistów z Kinguin dla studentów. Najlepsi uczestnicy mogą zostać zaproszeni do programu płatnych staży. Kinguin Academy to projekt, który nie mógłby się odbywać bez udziału uczelni, a dokładniej Wydziału Elektroniki i Informatyki Politechniki Koszalińskiej, który jest otwarty na współpracę z biznesem. Śmiało można powiedzieć, że ten projekt to modelowa kooperacja biznesu z uczelnią.

Efekty

Pierwsza edycja programu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. W trakcie rekrutacji napłynęło 100 zgłoszeń studentów i absolwentów Informatyki Politechniki Koszalińskiej, którzy chcieli wziąć udział w zajęciach z „programowania aplikacji mobilnych na Androida i iOS”. Z tych zgłoszeń wybranych zostało 20 uczestników, którzy przez 30 dni brali udział w 30 godzinach zajęć prowadzonych w weekendy w nowoczesnych laboratoriach Wydziału Technologii i Edukacji Politechniki Koszalińskiej. Z 20 uczestników wybranych zostało dwóch zwycięzców, którzy otrzymali płatny staż, następnie pracę. Ponadto zatrudniono również 2 innych uczestników.

Rozwój

Duże powodzenie programu w Koszalinie sprawiło, że postanowiliśmy poszerzyć go również na Poznań czyli miasto, w którym Kinguin posiada swój oddział. Tam przy współpracy z Politechniką Poznańską również prowadzone będę kursy na takiej samej zasadzie jak w Koszalinie. Warto też podkreślić, że projekt został doceniony przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, które umieściło wtedy jeszcze pod starą nazwą VIWA Academy w raporcie dobrych praktyk biznesowych.

Udział w projekcie możliwy poprzez stronę organizatora.

Źródło: materiał prasowy