„Kilometry Dobra” w Galerii Lubelskiej Carrefour Polska

17 września 2013

Dotyczy firmy: Carrefour Polska,

13 i 14 września w Galerii Lubelskiej przy Al. Witosa 6, Caritas Archidiecezji Lubelskiej podejmie próbę pobicia mini-rekordu Guinessa na najdłuższy odcinek monet o nominale 1 złoty. Zebrane Fundusze zostaną przeznaczone na Fundusz Pomocowy dla Dzieci. Akcję wspiera Carrefour Polska.

Akcja „Kilometry dobra” to kolejna wspólna inicjatywa realizowana na rzecz polskich dzieci przez Caritas i Carrefour. Celem akcji jest zebranie środków na Fundusz Pomocowy dla Dzieci, z którego finansowane będzie: dożywianie dzieci i młodzieży, wypoczynek, operacje i rehabilitacja, wyprawki szkolne, stypendia socjalne i naukowe. Galeria Lubelska to pierwsze w Polsce centrum handlowe, na którego terenie zostanie podjęta próba bicia mini-rekordu Guinnessa na najdłuższy ciąg monet.

Rekord polega na zebraniu i ułożeniu jak najdłuższego ciągu stworzonego z monet o nominale 1 złoty. Monety te muszą pozostawać ze sobą w ścisłym kontakcie, to znaczy być połączone za pomocą taśmy klejącej. Obecny Rekord Guinnessa należy do austriackiej organizacji BG/BORG Kirchdorf an der Krems, która 9 grudnia 2011 roku ułożyła ciąg o długości 75.24 km składający się z 4.5 miliona jednocentówek euro. Aby pobić Rekord Guinnessa Caritas Archidiecezji Lubelskiej musi ułożyć min. 75.25 km.

Próba bicia mini-rekordu odbędzie się już w najbliższy piątek 13 września w godzinach 13.00 – 20.00 oraz w sobotę 14 września w godzinach 9.00 – 16.00 na terenie „Galerii Lubelskiej”, przy Alei Wincentego Witosa 6.

Patronat honorowy nad Kampanią objął Prezydent Miasta Lublina Krzysztof Żuk oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman.

Zaangażowanie społeczne jest jednym z trzech kluczowych obszarów Strategii Zrównoważonego Rozwoju Carrefour. Carrefour Polska aktywnie angażuje się w życie lokalnej społeczności, wspierając wartościowe inicjatywy. Realizując programy we współpracy z partnerami społecznymi, takimi jak Caritas, przedsiębiorstwo wspiera przede wszystkim projekty, których beneficjentami są dzieci.

Źródło: Materiały prasowe