Kawy Tchibo Exclusive Origins z ziaren z plantacji Rainforest Alliance Certified™

26 marca 2012

Dotyczy firmy: Tchibo,

Klienci sklepów Tchibo w całej Polsce mogą kupić kawy ziarniste Tchibo Exclusive Origins, które składają się z ziaren z plantacji Rainforest Alliance Certified™.

Sieć sklepów Tchibo w Polsce liczy około pięćdziesiąt placówek. Oferują one klientom szeroki wachlarz oryginalnych mieszanek kaw ziarnistych oraz dają możliwość skorzystania z propozycji baru kawowego. Kawy ziarniste na życzenie klienta mogą na miejscu zostać zmielone. Sprzedawane są w trzech gramaturach: 125 g, 250 g oraz 500 g.

Od lutego, oferta kaw ziarnistych w sklepach Tchibo ma nową odsłonę. Kawy ziarniste Tchibo Exclusive Origins to znakomita propozycja dla tych wielbicieli kawy, którzy cenią najwyższą jakość oraz zwracają uwagę na kwestie ochrony środowiska naturalnego i społecznej odpowiedzialności.

Kawy ziarniste Tchibo Exclusive Origins składają się bowiem z ziaren z plantacji Rainforest Alliance CertifiedTM. Jest to gwarancja, że właściciele plantacji Rainforest Alliance CertifiedTM stosują nawozy w określonych warunkach zapewniających ich właściwe użycie oraz odpowiednio gospodarują odpadami, chroniąc w ten sposób ekosystemy lasów tropikalnych. Ponadto, pracownicy plantacji mają zapewnione godne warunki życia oraz pracy, a także gwarantowany dostęp do edukacji i opieki zdrowotnej. W ofercie Tchibo Exclusive Origins dostępne jest sześć mieszanek: Guatemala Medium i Brazil Mild (100 proc. kawy z plantacji Rainforest Alliance CertifiedTM), Africa Intense, Pearl Beans, Vienna Melange oraz łagodna kawa bezkofeinowa – Colombia Fino Decaff (30 proc. kawy z plantacji Rainforest Alliance CertifiedTM).

„Systematycznie włączamy do oferty Tchibo kawy z ziaren uprawianych w sposób zrównoważony” – wyjaśnia Ewelina Wasilewska, Kierownik ds. komunikacji i odpowiedzialności biznesu w Tchibo Warszawa. „Oznacza to dla nas dostęp do informacji o tym, skąd dokładnie pochodzą ziarna kawy. Według przyjętych przez nas kryteriów ziarna takie spełniają wymagania co najmniej jednego podstawowego standardu związanego ze zrównoważonym rozwojem, uwzględniającym aspekty środowiskowe i społeczne, na przykład 4C (Common Code for the Coffee Community) lub spełniają wymagania określone przez program certyfikujący, taki jak Fair Trade, Rainforest Alliance CertifiedTM lub UTZ CERTIFIED. Oferta kaw ziarnistych Tchibo Exclusive Origins w naszych sklepach jest kolejnym krokiem w wyznaczonym kierunku”.

Warto przypomnieć, że od marca 2009 roku każda kawa i każdy napój kawowy sprzedawany w barze kawowym w sklepach Tchibo powstaje na bazie kawy Tchibo Fairtrade Espresso Haus Röstung.

Źródło: Materiały prasowe