Kaufland wprowadza do asortymentu szafkę wykonaną z surowców wtórnych

15 czerwca 2022

Dotyczy firmy: Kaufland Polska,

We współpracy z PreZero, spółką zajmującą się utylizacją oraz recyklingiem, Kaufland wypracował bardziej przyjazny dla środowiska produkt stworzony w całości z surowców wtórnych.

Od czwartku 9 czerwca w ofercie czasowej dla klientów_ek są dostępne szafki marki własnej My Project. Mebel wyposażony jest w półkę z regulacją wysokości, a w trosce o bezpieczeństwo posiada możliwość zamknięcia drzwiczek na kłódkę.  Materiały wykorzystane w procesie produkcji pochodzą z tworzywa PCR.

Ekologicznie także w kuchni

Dla miłośników gotowania w sklepach Kaufland ponownie pojawią się artykuły marki własnej Spice & Soul, do których produkcji wykorzystano surowce wtórne, oraz  komplet ścierek kuchennych wykonanych z ekologicznej bawełny.

Sieć Kaufland realizuje strategię Grupy Schwarz REset Plastic, która zakłada redukcję zużycia tworzyw sztucznych o 20% do końca 2025 roku. Opiera się ona na pięciu filarach – redukcji plastiku, zmianie opakowań, recyklingu, usuwaniu odpadów plastikowych ze środowiska oraz innowacji i zwiększaniu świadomości społeczeństwa w zakresie recyklingu i ochrony zasobów.

Źródło: inf. pras.