Kaufland sponsorem Biegu Kobiet. Sieć promuje profilaktykę HPV i zachęca kobiety do badań

25 marca 2024

Dotyczy firmy: Kaufland Polska,

W niedzielę 21 kwietnia 2024 r. we Wrocławiu odbędzie się Kaufland Bieg Kobiet Zawsze Pier(w)si, któremu towarzyszy hasło “Badam HPV!”. Sieć angażuje się w wydarzenie jako sponsor tytularny, mając na celu zwiększanie świadomości na temat wirusa HPV, promowanie badań profilaktycznych oraz zachęcanie do aktywności fizycznej. 

Kaufland Bieg Kobiet to akcja, której celem jest zwrócenie uwagi na chorobę dotykającą rocznie prawie trzy tysiące Polek, jaką jest rak szyjki macicy. W niedzielę 21 kwietnia o godz. 11:30 zgłoszeni uczestnicy ruszą w pięciokilometrową trasę po Parku Szczytnickim we Wrocławiu, aby w ten symboliczny sposób zwrócić uwagę na konieczność zwiększania świadomości na temat wirusa HPV i motywować do regularnego wykonywania badań profilaktycznych. Celem biegu jest także zbiórka środków, które pozwolą na finansowanie badań oraz edukację w zakresie zapobiegania rakowi szyjki macicy, a także objęcie kompleksowym leczeniem.

– Już po raz szósty angażujemy się w Bieg Kobiet i za każdym razem zachęcamy do udziału również pracowników naszej firmy. Do tegorocznej edycji zgłosiła się rekordowa liczba reprezentantów Kaufland – blisko 600 osób, które wezmą udział w biegu w Parku Szczytnickim lub też zdalnie z aplikacją mobilną z dowolnego miejsca. Wszystkim biegaczkom i biegaczom z naszej sieci sponsorujemy pakiety startowe, w którym znajdą się upominki od Kauflandu, ale nie tylko. Zależy nam na tym, aby wspólnie mobilizować kobiety do badań w kierunku wirusa HPV poprzez nagłaśnianie związanych z tym inicjatyw. Dlatego wszystkie uczestniczki wydarzenia w ramach pakietu startowego dostaną zaproszenie do bezpłatnego testu na obecność wirusa HPV. Pokazując, że badania są tak łatwo dostępne, chcemy zachęcić kobiety do regularnego sprawdzania stanu zdrowia. Kaufland Bieg Kobiet jest idealną okazją do tego, aby poprzez aktywność fizyczną i budowanie zaangażowanej społeczności dołożyć swoją cegiełkę w szczytnym celu – mówi Kalina Kordalska, dyrektorka Działu Relacji Pracowniczych w Kaufland Polska.

Atrakcje specjalne 

Marka przygotowała dla biegaczek i biegaczy wiele atrakcji takich jak m.in. animacje dla dzieci, konkursy z nagrodami czy fotościanka, na tle której każdy będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Kaufland Bieg Kobiet to wydarzenie, w którym biorą udział dorośli, ale organizatorzy mają na uwadze także i dzieci, które mogą spróbować swoich sił w Kaufland Bieg Kobiet Kids Run.

Warto przypomnieć, że Bieg Kobiet nie jest jedyną akcją prozdrowotną dedykowaną kobietom, w którą angażuje się Kaufland. Wspólnie z partnerami LUX MED oraz Geneva Trust sieć udostępnia mobilne punkty pobrań, które ustawiane są pod wybranymi sklepami w całej Polsce – co miesiąc w blisko 100 lokalizacjach. W profesjonalnych mammobusach panie w wieku od 45 do 74 lat mogą wykonać bezpłatne badania profilaktyczne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

Aktualny harmonogram postojów pojazdów znajduje się na stronie internetowej.

Źródło: inf. pras.