Już po raz szósty firma Deloitte zgasi światło w ramach akcji „Godzina dla Ziemi”

Ta informacje została zamieszczona w portalu powyżej 10 lat temu.
Dane w niej opisane i stan prawny, na który się powołuje, mogły się zdezaktualizować.
28 marca 2014

Dotyczy firmy: Deloitte,

Firma doradcza Deloitte jak co roku weźmie udział w globalnej akcji ekologicznej „Godzina dla Ziemi”, organizowanej przez WWF. W ostatnią sobotę marca o 20.30 na godzinę zostanie wyłączone oświetlenie w siedzibie głównej firmy w Warszawie oraz we wszystkich ośmiu biurach regionalnych w Polsce. Działalność na rzecz ochrony środowiska jest ważnym elementem strategii odpowiedzialnego biznesu, realizowanej przez Deloitte na całym świecie.

W sobotę w ramach akcji „Godzina dla Ziemi” miliony zwolenników ekologii na całym świecie zgaszą światło na jedną godzinę. Firma doradcza Deloitte po raz szósty przyłączy się do tej akcji i wyłączy oświetlenie w całym budynku przy alei Jana Pawła II w Warszawie oraz neony z logotypem znajdującym się na zewnątrz biurowca. Światło zgasi również we wszystkich biurach regionalnych Deloitte – w Gdańsku, Łodzi, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Rzeszowie i we Wrocławiu.

„W Deloitte promujemy ekologiczne zachowania. Uważamy, że mamy wymierny wpływ na środowisko, a naszym celem jest wspieranie zrównoważonego rozwoju. Dlatego konsekwentnie przyłączamy się do akcji Godzina dla Ziemi WWF.” – mówi Halina Frańczak, Dyrektor Marketingu Deloitte w Polsce i Europie Środkowej.

Firma Deloitte ochronę środowiska traktuje jako integralną część odpowiedzialnego biznesu. Firmy członkowskie mają ponad 800 dedykowanych specjalistów zrównoważonego rozwoju, pomagających swoim klientom we wprowadzaniu zrównoważonych praktyk i modeli biznesowych, które w perspektywie długoterminowej prowadzą do wzrostu finansowego.

„Godzina dla Ziemi” jest akcją zainicjowaną przez globalną organizację World Wildlife Fund (WWF) i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W ubiegłym roku światła zgasiły setki milionów ludzi z ponad 7000 miast w 153 krajach na wszystkich kontynentach. W Polsce do akcji oficjalnie przyłączyła się rekordowa liczba ponad 60 miast i niemal 65 tys. osób.

Podczas Godziny dla Ziemi WWF wygaszane jest oświetlenie najbardziej charakterystycznych budynków na całym świecie, m.in.: Wieży Eiffla w Paryżu, Opery w Sydney, Bramy Brandenburskiej w Berlinie, piramid w Egipcie, Stadionu Narodowego, Pałacu Kultury i Nauki oraz Zamku Królewskiego w Warszawie czy też Sukiennic i Kopca Kościuszki w Krakowie.

Organizatorzy tej największej na świecie akcji społecznej chcą symbolicznie zwrócić uwagę na wpływ działalności człowieka na Ziemię oraz zachęcić do troski każdego dnia o los naszej planety.