Już niedługo poznamy zwycięzców tegorocznej edycji konkursu dla dziennikarzy „Tak! Pomagam”

6 sierpnia 2013

Dotyczy firmy: Provident Polska,

Już po raz piąty dziennikarze mieli okazję nadsyłać swoje prace poświęcone tematyce wolontariatu na konkurs „Tak! Pomagam”, organizowany przez firmę Provident. Celem konkursu jest promowanie tematu wolontariatu w mediach wspólnie z partnerem przedsięwzięcia Centrum Wolontariatu. W tym roku jury będzie oceniać 68 nadesłanych prac.

Zgodnie z regulaminem konkursu dziennikarze mogli zgłaszać materiały w trzech kategoriach: prasa i internet, radio, telewizja. Prace oceniać będzie Kapituła Konkursowa, w skład której wchodzą: Dariusz Pietrowski, Prezes Centrum Wolontariatu, Barbara Falandysz, prawniczka, działaczka społeczna, założycielka polskiego oddziału UNICEF-u, Małgorzata Smolińska, dziennikarka Gazety Wyborczej, laureatka pierwszego miejsca w kategorii prasa i internet zeszłorocznej edycji konkursu oraz przedstawiciel organizatora, firmy Provident.

Przed jury stoi teraz trudne zadanie. Spośród tylu dobrych i wartościowych prac możemy wybrać tylko klika najlepszych. Poziom konkursu utrzymuje się na niezmiennie wysokim poziomie, więc wybór zwycięzcy nie będzie łatwym zadaniem. – mówi Dariusz Pietrowski, Prezes Centrum Wolontariatu.

Z konkursem związana jestem od samego początku. Temat wolontariatu, co widać po liczbie zgłoszonych prac, jest dla dziennikarzy inspirujący i twórczy. W tegorocznej edycji dużym zainteresowaniem wśród dziennikarzy cieszyła się forma reportażu radiowego, aż 35 prac konkursowych zostało zgłoszonych w tej kategorii. – mówi Barbara Falandysz członek kapitału konkursu.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 31 października b.r. Łączna suma nagród opiewa na kwotę 18 tysięcy złotych. Do autorów najlepszych prac trafią nagrody pieniężne w wysokości 3 tysięcy złotych w każdej z trzech kategorii.

Konkurs organizuje Provident Polska we współpracy z Centrum Wolontariatu. Patronem medialnym jest miesięcznik Press. Więcej informacji na stronie www.takpomagam.pl