Już blisko 100 firm podpisało Deklarację Polskiego Biznesu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju

24 kwietnia 2015

11 Partnerów Strategicznych FOB znalazło się w gronie 18 nowych Sygnatariuszy Wizji 2050, podczas konferencji, która odbyła się 24 kwietnia br w Ministerstwie Gospodarki. W sumie do inicjatywy przystąpiło w Polsce prawie 100 przedsiębiorstw, w tym 36 Partnerów Strategicznych FOB.

W ostatnich latach coraz więcej firm  w Polsce wprowadza do swoich strategii koncepcję zrównoważonego rozwoju. To oznacza szansę na coraz lepsze wykorzystanie zasobów i budowanie trwałych relacji z otoczeniem – powiedziała wiceminister gospodarki Grażyna Henclewska podczas inauguracji IV Etapu Wizji Zrównoważonego Rozwoju dla Polskiego Biznesu 2050. Spotkanie odbyło się 24 kwietnia 2015 r. w MG.

Wiceminister Henclewska przypomniała, że dotychczas 81 polskich przedsiębiorstw podpisało Deklarację. – Dziś witamy kolejne 21 firm. To dowód ich zaangażowania w działania zmierzające do osiągnięcia celów strategicznych projektu, m.in. na rzecz zrównoważonej produkcji i konsumpcji, rozwoju MŚP czy budowy innowacji społecznych – powiedziała.

Wiceszefowa MG zaznaczyła ponadto, że dzięki projektowi Wizja 2050 udało się stworzyć platformę dialogu administracji i biznesu na rzecz polityki gospodarczej dostosowanej do bieżących wyzwań. – Wspólnie  wypracowujemy propozycje rozwiązań dla wspierania realizacji celów rozwojowych Polski w zgodzie z założeniami polityki m.in. energetycznej, przemysłowej i klimatycznej. Konkretnym efektem naszej działań jest np. internetowa Platforma Zrównoważonej Energii, która powstała w rezultacie prac Grupy Roboczej ds OZE i efektywności energetycznej – powiedziała.

Poznaj Treść deklaracji

Lista firm, które do 2014 r. podpisały Deklarację Polskiego Biznesu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju.

Firmy, które w dn. 24 kwietnia 2015 r. podpisały Deklarację polskiego biznesu na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Źródło: Ministerstwo Gospodarki