Już 13 milionów osób zwiedziło Centrum Nauki Kopernik

26 stycznia 2024

Dotyczy firmy: Samsung Electronics Polska,

W kwietniu 2023 roku próg Centrum Nauki Kopernik przekroczył 12-milionowy gość, a 9 miesięcy później pojawił się 13-milionowy odwiedzający! Danego dnia przeprowadzono liczne warsztaty z wykorzystaniem najnowszych technologii oraz urządzeń Samsung.

Na zwiedzających Kopernik czekają wystawy, zajęcia warsztatowe, a także unikatowe wydarzenia, np. Wieczory dla dorosłych czy spotkania z naukowcami. Wizyta w Centrum zachęca do zastanowienia się nad tym, co przyniesie niedaleka przyszłość oraz jaką rolę będzie w niej odgrywać technologia obecna w różnych obszarach życia.

Centrum Nauki Kopernik wciąż się zmienia i proponuje swoim gościom coraz to nowe atrakcje. Nic więc dziwnego, że cieszy się nieustającym zainteresowaniem i co roku wita kolejnego „milionowego” zwiedzającego.

– W imieniu firmy Samsung chciałbym serdecznie pogratulować 13-milionowemu zwiedzającemu. Cieszę się, że Centrum Nauki Kopernik oferuje coraz bardziej zaawansowane technologicznie atrakcje i że firma Samsung może uczestniczyć w tym niezwykłym procesie zmian już od 13 lat. To dla nas niezwykle istotna współpraca, gdyż kształtowanie przyszłości poprzez nowe technologie to także misja firmy Samsung. Jest mi niezmiernie miło, że mogę w ramach nagrody wręczyć projektor The Freestyle, który cechuje mnogość zastosowań, dzięki czemu może stanowić nieograniczone źródło wiedzy i inspiracji – mówi Conor Pierce, Prezes Samsung Electronics Polska.

W tym dniu można było także wziąć udział w warsztatach daktyloskopii, prowadzonych z wykorzystaniem smartfona Samsung oraz projektora The Freestyle Gen. 2. Daktyloskopia to jedna z najpowszechniejszych i cieszących się największym zaufaniem technik śledczych w kryminalistyce. Unikatowość linii papilarnych nie tylko pomaga identyfikować przestępców, ale także odblokowywać smartfony, laptopy i zamki oraz potwierdzić tożsamość w dokumentach. Podczas warsztatów można było przyjrzeć się liniom papilarnym w dużym powiększeniu z pomocą projektora Samsung The Freestyle Gen.2.

13-letnia współpraca

Firma Samsung jest partnerem strategicznym Centrum Nauki Kopernik od 2010 roku. W tym czasie wspólnie udało się zrealizować szereg działań z wykorzystaniem nowych technologii, tworząc programy edukacyjne, wystawy oraz zapewniając dodatkowe atrakcje zwiedzającym w czasie organizowanych wydarzeń. Firma jest również inicjatorem tematycznych stref i wydarzeń m.in. wystawy „Samsung i kropka” na temat technologii kropek kwantowych (2017) czy wystawy poświęconej tematyce czystego powietrza – „Samsung, aż chce się oddychać” (2020).

W 2023 roku otwarto nową, interaktywną strefę Samsung pt. „Małe kroki. Duża zmiana”, która zabiera odwiedzających w podroż po rozwiązaniach marki na rzecz wspierania zrównoważonego rozwoju w całym cyklu życia produktu. Ponadto firma Samsung została także Partnerem Głównym Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego, czyli pierwszego centrum badawczo-rozwojowego na rzecz edukacji.

Źródło: inf. pras.